Споделена история от Здраве

Тиндинит (възпаление на сухожилия)
Имам следния упорит проблем и ми се случи вероятно от прекалено много тренировки във фитнеса. Аз съм си маниак малко и не се спирам. Не знам кога и как стана, някъде октомври началото. По време на тренировка нищо не съм усетил, прибрах се, наспах се - болка в рамото като мускулна треска. Викам а ся? Аз всеки ден блъскам, а треска и то в едното рамо. Игонорирах. Продължих 2-3 седмици така, болката не отшумява, а веднъж докато тренирах просто усетих как от рамото тръгна като пъплещо движение по трицепса и бицепса ми чак до лакътя. Викам аааа, ще се ходи на лекар. Отивам - вика тиндинит, пиеш тези прахчета 10 дни, ако не помогнат идваш и бием стероидна инжекция. След прахчетата няма да тренираш 20 дни. Почнах праховете декември началото и имах моментално подобрение, съчетано с един охлаждащ гел почти нямаше болка. Спрях лостовете - защото аз и с болка и без болка принципно съм си тренирал. След 3-4 дни почнах само с ластици, а вече имаше и лок даун. Праховете свършиха и болката почти изчезна. Почнах у нас с малки тежести и всичко беше точно. Получих мускулна треска - нормално от нетрениране. Но тази малка болка никога не си отиде, на нивото на тази първична болка от октомври си остана. Движа ръката си свободно и чак като я изпъна до край назад се усеща дърпане в рамото, точно където се съединява гръдния мускул. Но мога да правя лицеви опори, набирания, кофички без да се утежнява състоянието. Искам да махна, обаче тази болка, болчица по-точно. А дали е нормална част от възстановяването? При доктора не искам да ходя, щото ще почне ти що тренира ала-бала и ще ми бие стероидна инжекция вероятно....

Коментари

1.   Няма да го направиш, но аз да кажа.

Ако достигаш сам мястото добре, но ако не можеш ще ти трябва другарче за помощ.

Предполагам болката идва отзад.
Но за да разбереш за каквос тава дума, започвай да пляскаш колкото можеш болното мясти и около него. Докъдето стигнеш, за да разбереш за какво става дума.

Пляскаш по врата, рамото, отпред, докъде стигнеш.
За да усилиш микроциркулацията на болното място.
Облекчи ли те, продължавай и си търси някой да го направи и на гърба.

Не се шегувам, оправих си колената с пляскане, но рамото изисква и отзад някой да го направи.

Не,не и не, не се шегувам!

Пляскай до червено!