Споделена история от Здраве

Изгубих себе си! Помощ!
Здравейте умни и позитивно настроени хора!
Днес ще ви помоля за съвет, имам сериозна нужда от вашата помощ! Момче на 17 години съм, занимавах се професионално с фитнес, подчертавам професионално, това ми е професията, за която съм вложил една голяма част от живота си (4 години), от която съм видял много и научил много. Проблема е, че дойде едно време, дойде един момент, в който осъзнах, че не е моето нещо или по точно, обичам го, но не искам да ми бъде доходоносното нещо, защото не е достатъчно доходоносно и по-скоро искам да ми бъде начин на живот. Проблема дойде, когато осъзнах, че парите са нещо много важно и трябва да се целя в тях. Там дойде проблема. Започнах да премислям какво да започна за пари, какво да правя за пари и така лека-полека това се отмести от живота ми (фитнеса) и след едно пушене на трева имаше паник атаки няколко месеца, депресии и тнт., които тези дни взеха да се пооправят. Проблема не е в това. Проблема е в това, че изгубих себе си, целите си, амбициите си и живота си, все едно не съм аз, а друг човек е в мен. Помогнете ми, възможно ли е да живея същия живот, като преди, възможно ли е да намеря пътя към себе си отново. Гледах свои стари снимки и не мога да се позная, все едно това не съм аз а някой друг и чужд човек, много е странно, дали не е от депресията не знам, но не се чувствам в кожата си.... Да посетя ли психолог, какви стъпки мога да предприема и тнт.
Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Има вероятност да имаш хормонален дисбаланс от стероидите и претоварването. Казвам го, защото и аз станах друг човек от хормони, макар при мен проблема възникна спонтанно, раезултата е същия.

3.   Здравей. Пише ти жена, която също беше в голяма депресия покрай майчинството(криех това, доколкото можех) и липсата на помощ. Прочетох преди време една книга (не помня как се казваше) на известен американски психолог, говорил е в TED, лекува хора с депресии. Той каза, че основните причини си остават липсата на цел и посока, това да се трудим в името на нещо, липсата на сигурност в съвремието ни. Послушах го, поставих си цели, започнах да уча за нови квалификации, работя много, но това, което обичам и от 2 години насам си върнах предишното вълнение от живота и вътрешното удовлетворение, нов човек съм и всички го забелязват. Не става веднага, нужни са време и воля да си помогнеш, защото никой няма да го направи, както теб. Просто си се сдухал и те разбирам как се чувстваш. Млад човек си, постави си цели, свързани с това, което обичаш и ги следвай. Превърни го в работа, във фитнесите има потенциал за бизнес по-нататък, но задължително учи и някакво висше, свързано с това, което обичаш.

4.   Има вероятност да имаш хормонален дисбаланс от стероидите и претоварването. Казвам го, защото и аз станах друг човек от хормони, макар при мен проблема възникна спонтанно, резултата е същия.

5.   Като спреш с тревата, започни пак да спортуваш. Ако си решил да изкарваш пари, то замини за чужбина, където заплатите са по-големи. Или запиши да учиш нещо като програмиране, от което и тук се печелят пари. Но самата ти постановка на въпроса е погрешна. Важното е да харесваш това, което работиш. Парите не са самоцел. Сами по себе си парити никого не правят щастлив за цял живот. А с тревата вървиш към психиатрията - лудницата и към провал на живота и здравето си.

6.   Трябва да си намериш нови цели, щом това те е отегчило.
Намери приятели, приятелка, ще е различно..
Аз си мислех, че съм изпаднала в депресия, защото родих на 20, и зял ден затворена с бебето и зима, и не излизах..
Но пораснах с детето си, постоянно си намирам цели, ако ги нямам отново изпадам в такава дупка, за всичко ми се плаче. Сега е навсякъде с мен. Пътуваме си. Разходки.
Всичко е на етапи, просто трябва да правиш това, което те кара да се чувстваш щастлив.
Не се отказвай.

7.   Да, отиди на психолог, и спри да пушиш боклуци. Това разболяа, е й така може да прецакаш живота си до края. А хората около теб, който държат на теб?

8.   По това, което пишеш се вижда, че си едно младо, мислещо, умно момче. Би било добре да посетиш психотерапевт. Не се отчайвай, много си млад. А фитнеса е хубаво нещо, просто ще ти бъде хоби

9.   Ех, тийнейджърските години и в какви филми и въображаеми драми се вкарваме сами през тях...

По принцип не е невъзможно да ти се случи нещо такова от наркотици, само че се случва на хора, които са взели LSD или нещо доста по-силно.

На 17 си, животът е пред теб. Забавлявай се, имай цели (например да поработиш каквото и да е, за да изкараш малко джобни и за дисциплина... или да направиш нещо твое, приложение, кампания, нещо).

Но не си поставяй за цел да станеш милионер на 23. Първо, защото е невъзможно. Второ, защото е тъпо - по-важното е да учиш нещо практично, което ти е интересно (няма как да си добър в сфера, в която си попаднал просто за да забогатееш, а ти е скучна). И трето - и най-важното - да мислиш вманиачено за пари от тази крехка възраст е много по-сигурен начин да превъртиш, отколкото от едно пушене на трева.

И зарежи тия боклуци - и тревата, и фитнес добавките са вредни. Няма да откачиш от тях, не са чак толкова специални, просто ще ти скапят здравето и ще станеш болнав чичка по-рано от останалите.

Успех!

10.   Мога да кажа, че това е абсолютно нормално предвид възрастта ти, да се луташ и търсиш точно, с какво да се занимаваш, да учиш, в каква област да се развиваш. Някои изглеждат целеустремени отстрани в желанията си... но това в повечето случаи е свързано със семейството. Не се бой да сменяш попрището за развитието си. Важното е да си намериш мястото, където ще постигнеш удовлетворение от живота си. Моята племенница също имаше паник атаки и малко се филмираше преди да се дипломира в средното, но после поработи, поучи, смени специалността дори и намери своята среда. Гледам и други младежи около нейната възраст са така. Просто не се поддавай на паник атаките, защото те могат да ти навредят здравословно. Потърси наистина някои лекции в TED. Обикновено говорят хора, които са го преживели и дават своята рецепта в някои аспекти на живота и професионалното развитие. А от такива ще научиш повече, отколкото от ходене на нескопосан психолог, започнал да учи тая специалност по-скоро за да открие начин за справяне със собствените си дефицити.

11.   Професионално може да се занимаваш, ако печелиш пари от това. А това че си решил, че си много сериозен не значи, че е професионално.

12.   Печеля пари от това или поне печелих...