Споделена история от Здраве

Какво ми има?
Здравейте!
Аз съм момиче на 15 години.
Та.. проблемът ми е, че съм постоянно задъхана, дори когато спя.
Така съм може би от 1 година насам.
Не мога да свърша абсолютно нищо дори само когато си оправя леглото получавам адски силно сърцебиене и не мога да си поема дъх.
45кг съм не мисля че е от килограмите.
Моля за няквакви съвети, от какво може да е това?
Благодаря!

Коментари

1.   Не мисля, че е от кг. Аз на твоите години тежах над 50 кг.
Все пак отиди да те прегледат, защото тук само ще гадаем. 1 год. не е къс период от време си най-вероятно не е от нещо, което е временно.

2.   Посети кардиолог

5.   Може да е някаква форма на тревожно разтройство и дори симптом на депресия.

6.   Възможно е да е сънна апнея. Това са част от симптомите. Задължително отиди на лекар, няма от какво да се притесняваш.

7.   Oтиваш с майка си при ЛЛ и съобщаваш за оплакванията си.

8.   Провери си щитовидната железа. Прилича ми на свръх продуктивност, тоест работи по-бързо от колкото трябва

10.   Родителите ти знаят ли за тези твои проблеми? Съветвам те да посетиш детски кардиолог, по възможност да ти се направи ехокардиография (ултразвук на сърце), и холтер екг (24часов запис на сърдечния ритъм)като е желателно преди това личният ти лекар да ти направи нормална кардиограма, да те прати на рентгенова снимка, пълни кръвни изследвания, вкл. Хормони на щитовидната жлеза. Прекарала ли си ковид (или някакъв вирус последната една година)? Ако не знаеш, направи изследвания и за него, поне антигенен тест, ако той е негативен, може да изследваш и антитела за коронавирус.

11.   По-добре провери при лекар как е сърцето ти! Това задъхване ми напомня на сърдечно болни хора. Ако то е наред, остава да е нещо с дробовете и въобще дихателната система. Но нещо ме тегли към варианта със сърцето.

Да се уточни, че нямам медицинско образование, затова само ти предлагам да се прегледаш при човек с такова и те насочвам към вероятния според мен виновник! Не е нужно да съм лекар, за да го направя, но за останалото ти трябва лекар! Не е нормално човек постоянно да се задъхва, дори докато спи. Със сигурност е здравословен проблем.

12.   Отиди на лекар възможно най-скоро!

13.   Отиди при личния лекар и му кажи за проблемите, които имаш със задъхването. Вероятно той ще те прегледа и ще ти напише направление за специалист, който ще е в състояние да ти помогне повече.
Тук можем само да гадаем, а има прекалено много причини за задух и надали ще познаем. Може да имаш проблем със сърцето, с белите дробове или симптомите ти да са на нервна почва, породени от тревожност. При всички положение лекар със слушалки ще ти даде по-адекватни насоки от непознати събрани в анонимен сайт.

14.   Провери щитовидната жлеза и сърцето

15.   Ккаво стана дете? Отиде ли на лекар?