Споделена история от Здраве

Инфекция ,гъбички/ обрив в слабините
Хора помогнете ми, момиче на 21 г. съм и поддържам висока хигиена, постоянно си сменям бельото, но се появи един гаден обрив в областа на слабините, като го проверих в интернет излиза тинеа крудис, наподобява на него на снимките, какви мерки да взема, какъв крем да си купя да ми помогне, пртитесням се от този обрив от приятеля си, срам ме е да се съблека очертава бельото, от къде се е получил и как да се отърва, предложете някаква паста, крем -гел..

Коментари

1.   Отиваш на гинеколог и ти предписва лечение. Това е единственият вариант. Сама да се лекуваш не си го и помисляй, защото може да си причиниш повече усложнения, а там мястото е деликатно и кожата е чувствителна.
На мен са ми изписвали крем Канестен против гъбички и сърбеж, но все пак трябва да отидеш на лекар, за да излекуваш изцяло проблема.

2.   Ти за лекар не си ли чувала?!

3.   Иди на лекар - гинеколог или дерматолог!
Може да е гъбична инфекция, но може и да не е... Предприемайки самолечение, ти не знаеш колко верме да продължиш да се лекуваш, не те ли е страх, че състоянието ти може да хронифицира по този начин, или да се усложни?
"Очертава бельото" какво означава? Сменяла ли си скоро бельото си с ново? Може да имаш алергия към някакъв материал, боя... Или алергия към някаква козметика?
Имаш ли обриви някъде другаде по тялото?
Този коментар не цели да те кара да се срамуваш, а да обърнеш повече внимание на здравето си, защото често кожните проблеми не са само естетичен проблем, ами свидетелстват за проблеми, които са вътре в тялото и дори не би могла да подозираш, че имаш. И въпреки това повече от всеки коментар тук, би могъл да ти помогне лекар-специалист с правилните изследвания и точното лечение.

5.   Случва се. Жена ми за подобни симптоми има предписан тридерм от личния лекар - налага се един два-пъти в годината, но е с рецепта, не се употребява дълго и трябва да е предписан. За мене не не стана. Аз години имах гъбички с променливо дразнене, зачервяване и сърбеж, къпех се за облекчение и сутрин и вечер. Самоизлекувах се успешно с екзодерил след миене и къпане - около два месеца. Това беше първото предписано. Без рецепта и ограничения. Най-бързо те съветвам нещо, предписано от личния лекар. Имат опит.

м67