Споделена история от Здраве

Вагинални гъбички или нещо друго...?
Здравейте, дами. На 20 години съм и ме мъчи един въпрос от известно време. Таа, знам че е окей да ида на лекар, но с този вирус сега честно казано ме е страх да припаря до която и да е болница.
Преди около година приемах силен антибиотик заради настинка, но той ми докара гъбички. Сърбеж и чудо беше. Излекувах се с Мико Макс и клотримазол и се измивах с едно лилаво прахче смесено с вода. Сега нямам никакви симптоми, като парене, сърбеж, миризма и някакви течения, но когато се подмивам усещам влагалището (около дупката) все едно ми е набъбнало постоянно, не мога да го опиша. Не съм го забелязвала преди, а и дори да съм го имала не съм обърнала внимание. Когато се бръсна слагам интимен гел или душ гел, за да стане пяна и да се обезкосмя по - лесно и след това единствено усещам голяма раздразнение
Не знам дали е нормално това и много ме притеснява, не знам какво да правя моля ако някоя жена се е сблъсквала с това да помогне.

Коментари

1.   Първо, не се бръсни с душ гел, защото ще ти причини раздразнения, той не е предназначен за това място. Интимният гел също не мисля, че е за тази цел, понеже е за измиване, а не да прави пяна, с която да ти е по-лесно да се избръснеш. Лично аз слагам съвсем малко пяна за бръснене за чувствителна кожа, но внимавам да не попадне вътре във влагалището.
Относно подуването, което усещаш, може да е някаква раничка или ако по време на секс приятелят ти е бил малко по-груб и си се протрила. Не мисля, че са гъбички, иначе щеше да имаш сърбеж и гъст бял секрет, приличащ на извара.
Във всеки случай отиди на лекар, изобщо не се влияй от вируси и глупости. То вирусът може още 20 години да си стои, ти изобщо ли няма да отидеш на лекар? Имтимните проблеми при жената не са за подценяване, понеже може да си докараш и по-голям проблем, като не се лекуваш навреме.

2.   Привет!
Това с гела и паренето може да е реакция към самото раздразнение от бръсненето по кожата или веществото да взаимодейства с лигавицата на преддверието на влагалището (не звучи като нещо много силно притеснително). Освен това при други обстоятелства не съобщаваш да имаш подобен дискомфорт.
Най-сърдечният ми съвет към теб е да не се притесняваш, нито от вируса, нито от състоянието си и да си запишеш час при гинеколог. Чудесно е, че си отговорна за интимното си здраве, надявам се всичко да бъде наред!