Споделена история от Здраве

Психично разтройство
Здравейте, пише ви едно момиче уморено от живота и най-вече разочаровано от себе си. Искам да споделя моята история!
На 18 години съм. Проблема ми е че имам чувството, че не съм в ред. От 2014 година постоянно си представям въображаеми приятели (попринцип нямам приятели, не излизам с никой), с които си споделям тревоги и неща, другото е, че си представям че имам приятел и постоянно мисля секс представи, дори се целувам с него уж. Мисля, че също страдам от ОКР, постоянно броя на ум, мия често ръцете си, правя ритуали, защото имам чувството, че нещо ме кара да го правя, знам, че не е редно, но го правя. Мастурбирам постоянно, не че аз искам а така ми казва нещото, полудявам вече. Докато мастурбирах, нещо ми каза да запиша клип не исках, но един глас ми казва напраяи го иначе ще стане нещо лошо със семейството ти. ОСЪЗНАВАМ, ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА ГО ПРАВЯ И НАЙ-ВЕЧЕ НЕ ИСКАМ, НО ТОВА НЕЩО МЕ ПОБЪРКВА. СЕГА СЕ ЧУВСТВАМ УЖАСНО ЗЛЕ И СЕ ИМАМ ЗА НЯКАКВА КУРВА :( :( :( ПОСТОЯННО СИ ГОВОРЯ САМА, ОСЪЗНАВАМ, ЧЕ НЯМА НИКОЙ, НО НЕ МОГА ДА СПРА
МОЛЯ ПУБЛИКУВАЙТЕ ГО ИМАМ НУЖДА ОТ ПОМОЩ,

Коментари

1.   Въобще не си луда. Просто имаш належаща нужда от реален секс и приятел доколкото е нужен аз секс. Така че не се самобичувай, а се огледай за подходящ кандидат и действай. Иначе наистина може да се побъркаш - в лудниците 2/3 от жените са там от недочукване, да не казвам 90%.

3.   Консултация с психиатър, ще ти предпише медикаменти, лечение. Състоянията, в които изпадаш не са за подценяване. Успех!

4.   Консултирай се с психиатър.
Важното е, че осъзнаваш, че не си добре.
Лечение има и ще се оправиш, ако се лекуваш!
Не се притеснявай, сподели на родителите си, каквото
и да ти казват гласовете и всичко ще бъде наред,
млади хора сме, живота е пред нас! Бъди здрава и
заобиколена от приятни хора! Успех и поздрави!

8.   Психичните разстройства не се лекуват, но ти нямаш такова, щом осъзнаваш наличието на проблем и искаш да го решиш. Можеш да говориш с личния си лекар з направление, или направо да потърсиш добър психиатър. Ако пиеш нещо за окр, може да се промени схемата. Нищо не е непоправимо и обикновено терапиите са по-кратки от очакванията на хората.
Намери и в Ютуб видеата за социалната тревожност на психотерапевта Орлин Баев.

9.   От авторката, моля те одобри коментарите
Благодаря предварително :)

10.   Аз мисля, че проблемът ти може да се дължи на самота, липса на приятели и близост, но аз не съм специалист. Моят съвет е да отидеш на психиатър и психлог. Психиатърът ще установи дали имаш някакъв проблем, нуждаещ се от медикаменти. Психологът може да ти съдейства да си изработиш стратегия за сближаване с други хора и изграждане на отношения, която явно ти липсват в живота.
Не се самообвинявай, буквално при всеки човек може да възникнат подобни проблеми.. Важното е да предприемеш действия да се погрижиш за себе си.
Успех!

13.   ЛЕКАРСТВАТА, ИЗПИСВАНИ ОТ ПСИХИАТРИТЕ, СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ОПАСНИ И МОГАТ ДА ТИ ПРОВАЛЯТ ЦЕЛИЯ ЖИВОТ!!!

Далеч не изглежда толкова сериозно положението ти. Много хора също правят дребни ритуали, насаме със себе си също си говорят сами или си представят, че има определен човек, който ги слуша. Хора, които имат обичайни изяви пред публика, винаги репетират като си въобразяват, че пред тях има аудитория. Много хора мастурбират всеки ден, даже по няколко пъти на ден. Много хора, да не кажа всички млади и на средна възраст имат записани порно клипчета със себе си, в компания с гаджета и дори повече хора. Пълно е с такива клипчета в интернет.

Единственото, което те кара да се чувстваш самотна и което задълбочава тази интровертност, която се проявява с тези симптоми, е липсата на приятели и гадже!!!

Опитай да се сприятеляваш, включително и по интернет (разбира се, трябва да внимаваш с какви хора общуваш).
Другото, НАМЕРИ СИ ГАДЖЕ! За вас жените е изключително лесно и просто, а ти си и в перфектната възраст! Просто комуникирай с момчета и когато някой ти допадне повече, ясно му покажи, че искаш да си с него или дори може да му го кажеш в прав текст - няма нищо лошо.

Успех и повече смелост с момчетата и мъжете; ще видиш как ще те глътнат като топъл хляб. Тогава и останалите дразнения ще отслабнат постепенно и дори изчезнат. Но се иска реална комуникация с хора, а не да си по цял ден сама в стаята.

НЕ СЛУШАЙ, КАКВО ТИ ГОВОРЯТ ХОРАТА! НЕ СИ ЗА ПСИХИАТЪР. АКО ОТИДЕШ, РИСКУВАШ ДА ТЕ НАПРАВЯТ ЗАВИСИМА ОТ ОПАСНИ ЛЕКАРСТВА И ДА СТАНЕШ НЕВМЕНЯЕМА ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ.

ПЪРВО СЕ ИНФОРМИРАЙ! Прочети отзиви на хора в следствие на лечение при психиатри. Тук във форума също има подобни теми за провалени човешки животи от тези вредни медикаменти, които са им били изписани от психиатри и всякакви "доктори".

Успех! Когато попаднеш на хубави хора и добро момче, с което да правите редовно секс, тогава ще ти се наредят нещата! :)

14.   Здравей, за мен нямаш психичен проблем, просто си самотна и затова си представяш някакви нереални случки, хора и разговори. Опитай се да подобриш нещата в тази посока. Поне вече живеем в ерата на интернет запознанствата и дори да си по-срамежлива, поне ще имаш контакти с реални хора. Разбира се трябва и да внимаваш с кой си пишеш, какво споделяш. За ОКР-то, там по - скоро има проблем, но може и период да е, просто явно мозъкът ти не е много зает сега и си измисля занимания. На първо време приеми, че нищо лошо няма да се случи нито с теб, нито със семейството ти. Това са игри на мозъка. На незаетия мозък. Второ - ти осъзнаваш проблема, значи не е толкова голям. Но и аз ще те посъветвам да намериш читав психолог и да поработите малко. Има надежда, не се притеснявай! Просто действай и запомни, че не си болна!

15.   И аз като теб имам Окр. Много е гадно. Просто прави нещо друго (почни да бачккаш или да събираш цветя примерно) или пък си измисли нов ритуал. Мен птиците ме успокояват. Виж дали има животно което те кара да се чувстваш по-добре. А за момче нз. Просто бъди себе си и не мисли много много за мъже и ще намериш подходящия.