Споделена история от Здраве

Нужда от масаж ,адски много се сковавам
На 17 съм, момче и въпреки баскета и плуването, които преди съм тренирал се схващам изключително лесно!!!
Дори и да направя гимнастика около три пъти на ден, аз пиша разкази на телефонът си, рисувам или ако ползвам своя лаптоп -седя в една и съща приведена позиция. Карам мускулите си да седят по даден начин, която изморява. Аз не усещам умората или по някакъв начин я пренебрегвам и мускулите ме болят щом се раздвижа, връща ми се плексита и леката сколиоза.
Като да държиш гира с изпъната ръка, но вместо за 1 минута се случва в рамките на цел ден-без гира.
Семейството най-много седем пъти на година - не се шегувам най -много 7 пъти да ми направят масаж. Имат си по- важна работа.
Единия път при масаж щях да заспя. Постоянно съм схванат. Трудно заспивам и мисля че е свързано с това.
Храня се чудесно, но само това схващане ме дразни. Не вярвам всеки човек да се кълчи с часове на ден, за да е с нормална гъвкавост. Също колкото и да се опитвам не мога да си достигна пръстите на ходилата. На два пъти съм успявал до сега-с по четиридневни опити. А съм правил гимнастика преди баскетбола например.
Усещам че имам нужда от масаж, но не е нормално, даже преди щом тренирах и се движех-да имам нужда от външна разтривка за мускулите си!!!
Моля за съвети.
Тежа 65 и съм висок метър и 76, ако това ще помогне за по-добър анализ от ваша страна.

Коментари

1.   Може да ходиш 1-2 пъти в месеца на масаж, щом усещаш, че имаш нужда. Аз си намирам изгодни ваучери от сайтовете за колективно пазаруване.

2.   Момче, иди на лекар. Това с масажите вкъщи е "направи си сам".
Пожелавам ти да е нещо лесно отстранимо.
Не отлагай! Стискам ти палци!

3.   Върви на прегед при ревматолог! По симтомите, които описваш имаш болест на бехтерев.

5.   Прекарал си някаква голяма настинка.
Лимфата е скована.

Ако намериш руска баня, ще се преродиш,
но не знам къде в България има.

Руската баня задължително завършва с ледено поливане.

6.   Какво излезна?