Споделена история от Здраве

Баща ми ще умре ли?
Здравейте. Пиша със сериозни притеснения за баща ми. На 52 години е и преди около месец катастрофира. Поднесе се на лед и колата се е търкаляла около 7 8 пъти по един склон. Размина се с натъртвания, но съм сериозно притеснена за здравето и живота му, защото 20 дни по-късно гърдите още го болят а вчера му е текла кръв от носа. Той не ми е казал за това разбрах от брат ми. Отказва да иде да се прегледа явно смята, че е добре. Въпреки, че видимо не е. Искам да попитам дали има някой претърпял същото или дали знае на какво се дължат продължителните болки в гърдите и кръвотечението от носа? Притеснявам се за него, защото е единствения ми родител. Моля някой да ми помогне, защото не знам дали ще го накарам да иде на лекар и да не стане твърде късно

Коментари

1.   Да умре не знам, но определено последици има. Това въртене като в центрофуга прави човешкото тяло на мармалад. Болката в гърдите е по-скоро натъртвания, ребрата и кокалите болят много дълго време, а и той не е първа младост. Кръв от носа тече от високо кръвно или слаби капиляри, но може и травма на главата да има. Говоря вътре, в мозъка някой оток. При удар по главата и сътресения мозъка ти се удря в черепа яко, то има течност да омекотява, но повярвай, много тежки травми стават там. Нека не се инати и да се прегледа, на думи всеки е здрав като Терминатор и на всеки нищо му няма....

2.   Е, той като се изпонатъртил яко, да не мислиш, че минава за два дена.

А кръв тече на повечето хора в някакви моменти - слаби капиляри и прочие.

Стегни се малко.

Братан.

3.   Не се притеснявай, на мен ми тече кръв от носа без никаква причина от време на време. Нормално е още да не се е възстановил и да има болки. Всичко ще е наред :)

4.   Да не чака, а да отива на рентген, за да видят дали няма счупени ребра. И не, не е безобидно, може да е доста сериозно. Не знам дали ще умре, но ако не вземе мерки, ще страда.
Никога не съм разбирала такива хора, дето чакат до последно едва ли не да легнат без да могат да станат и тогава да търсят лекар. Абе иди, прегледай се, направи си изследвания, лекарите не хапят, не е кой знае какво усилие! Говори с баща си да не чака, а да отива. Щом са минали 20 дни, едва ли е на умиране, но това не значи, че ще му мине от само себе си

5.   Според мен му трябва време да се възстанови.
Все пак е катастрофирал.
Без да се прегледа едва ли някой ще може да каже на 100 процента на какво се дължат болките в гърдите и кръвотечението от носа.

6.   Съжалявам, но се налага да го кажа - баща ти е идиот.
Ако трябва, хванете го с брат си и го завлачете в болницата!!!

С тези работи шеги не бива. Не знам ще го тормозиш ли, ще му въниш през 3 минути, не знам какво ще правиш, но докато не го закарате на лекар, не спирай. Възможно е да има търешни кръвоизливи, възможно е да има инфекции... Познавах хора, които си заминаха така, заради откровенна глупост.

7.   Какво точно му има няма да може да каже и лекар по тези описания. Трябва да се назначат изследвания, а за целта трябва да отиде възможно най-скоро на лекар. Двамата с брат ти седнете и го убедете, че трябва да се прегледа заради вас. Кажи му, че те е страх да не го изгубиш и ако те обича, ще го направи. Един приятел загуби майка си на 50 от рак, защото тя отказваше да се прегледа, въпреки всички явни признаци, че нещо не е наред. На друг пък баща му почина в началото на 50-те, защото получи микроинсулт и лекарите го спасиха и му бяха казали да не пие и пуши, което той не направи и след още няколко месеца получи втори и си замина. Не искам да те плаша, но повечето българи са страшно безотговорни към здравето си и дори не мислят за близките си, когато неглижират проблема.

8.   Хващай го ако трябва като малко дете и го води в спешното!
Ако се пъне, му кажи да помисли за теб! Че ти няма да си простиш ако не си се подигурила поне с това да го прегледат лекари. Да не бъде егоист!

11.   Братко дано Бог да му помогне, но и ти можеш. Влезни в Ютюб и напиши молитва за здраве и се моли с тях на Господ.

Писано е в Библията : Който призове Господното име ще се спаси. Ти си на ход брат.

Даже и аз ще се помоля за вас

12.   Аз няма да умра, а ще живея и ще разказвам за делата на Господа. ПСАЛМ 118:17

13.   Не можеш да го накараш, но можеш да му кажеш за притесненията си, за да намерите решение, което ще бъде добро за всички.

14.   Да отиде да се прегледа от лекар.

15.   За съжаление това е една типично българска черта да не искаме да ходим на лекар. От една страна сигурно го е страх да не го уплашат и стресират, от друга сигурно и неадекватните български лекари го притесняват и от друга с тоя коронавирус нещата са малко сложни. Защо не опитах със сълзи да му кажеш, че се тревожиш много за него, здравето и живота му и че те е страх да не загубиш единствения си родител и да му кажеш ако не за себе си поне за тебе и за брат ти да се прегледа. Не се обиждай, но поведението му наистина е безотговорно. Катастрофирал е, търкалял се е, боли го и му тече кръв от носа и вика, че бил добре и ви лъже. Та той си има семейство. Това е егоистично заради притеснения да застрашава живота си и да подлага теб и брат ти на стреса дали няма да го загубите. Опитай се да го накараш като му кажеш, че е единствения ви родител и се притеснявате за него и му кажи, че така постъпва егоистично и безотговорно. Съжалявам ако съм те обидил, но в случая баща ти да не иска да се прегледа и да притеснява теб и брат ти така си е чист егоизъм и безотговорност не само към него, но и към вас. И ако в крайна сметка отказва, може да се наложи и насила да го заведете. Дори и да мрънка ще е за негово добро. Не вярвам да е чак толкова зле, че да не може да се оправи.

16.   На лекар трябва да иде!

А най-простото в случая,
кажи на баща си, че една баба ти е казала,
свинска мас и гърба едната вечер, на другата вечер гърдите да се мажат.

Със стара памучна блуза да се облича вечерта.

Няма страшно, човешкото тяло е силно, а баща ти е млад.

И други илачи знам, но първата помощ е мазнината.

18.   Ей това е масовия проблем на Българина--добре съм, нямам нужда от прегледи, по важни са ми работата и парите, но кел файда, ако утре те няма.

19.   Говори с него и обърни въпроса така, че ти и брат ти можете да останете без никаква подкрепа в живота, ако нещо му се случи. Един вид да провокираш чувството му за отговорност към вас.
Обединете усилия с брат ти и го придружете на лекар. Дано се вразуми.