Споделена история от Здраве

Тежка бременност
Здравейте на всички, ще се опитам да бъда кратка и бих се радвала за съвети и ваши преживявания.
В момента съм бременна в 7г. с. и от 1 седмица насам ми е постоянно зле, гади ми се и немога да се храня. Опитвам се да хапна примерно половин банан, ябълка или каквото и да, но след 5-10 минути трябва да го повърна.... За 5 дена свалих 3кг. и се чувствам много отпаднала.
Днес ще получа хапчета за гаденето и ако не ми помогнат трябва да вляза в болница.
Психически усещам, че съм към ръба на депресия и отчаяние, защото съм изтощена и каквато и миризма да е-трябва повръщам.... Даже и мъжа ми неможе да се доближи до мен.

Има ли някой със същите проблеми и как изтърпяхте на всичко?
Благодаря много.

Коментари

2.   Много странно как на някои им е много зле, аз с три бременности не съм имала гадене. Просто страхотно се чувствах. Би трябвало да отмине към четвърти месец.

4.   Минах през същото, спокойно 2 сецмици и ще мине . Много добре те разбирам, всичко минава така организма се чисти от токсини.
Номер 1 като не знае какво е това да не коментира и не я слушай :)

5.   Не съм била бременна, но често стомаха ми се провокира, от пътуване, от храна, от нерви. Единственото, което ми оправя гаденето, е активен въглен. Консултирай се дали може да се взима от бременни (почти съм сигурна, че да, но не съм лекар все пак), ако да - действа безотказно. Но трябва да се взима поне 1-2 часа преди хранене, защото иначе не се усвоява напълно храната. Относно плодовете - точно банани и ябълки при мен биха засилили гаденето. Намаляват го киселите плодове - портокали, ябълки сорт Грени Смит (зелени), лимон (примерно изцеден и разреден с вода), може би киви, зелени круши. Ядки сурови, лешници, бадеми, овесени, ръжени...

6.   Благодаря за коментарите.
След историята получих хапчета за гаденето - Cariban 10 mg. Те ми помогнаха за 2-3 дена-помислих, че е станало чудо! Никакво гадене и можех да хапна нещо мънинко... И радостта ми стихна в сряда.. Изведнъж спряха да ми действат и пак гадене и повръщане... Толкова съм изморена и изтощена, че ми се реве... Говорих с личния лекар и с гинеколога- били са ми дали най-добрите лекарства и ако не ми помагат трябва да отида в болница за няколко дни да ми сложат система. Днес следобяд им званнах за направление ама са били до обяд. Ще се опитам да издържа до понеделник и отивам в болницата.
Това е моята 3та бремменност. За съжаление при предните две беше спряло да бие сърчицето кам 8-10та седмица и ме е страх да не би да се повтори, даже потрети и тази бременност.
Тази е малко по-различна, защото е инвитро... От 6 години неможех да забременея и решихме по този начин... Надявам се всичко да е наред.

Към коментар номер 5. Активния въглен е прочут с това, че има много голяма площ и филтрирва всичко... Като имам предвид всичко- минерали, оцветители, соли или каквото и да е. В интернет може да го хвалят ама на никой не бих го препоръчала, защото работя в химичната индустрия и го използваме. Благодаря ти въпреки това за съвета.

Поздрави - Авторката

7.   От номер 5 - да, активния въглен абсорбира и полезните вещества, ако се приема скоро преди или след хранене. Но не е нормално такова гадене. Недостига на хранителни вещества е много вреден за плода и системите не могат да осигурят всичко необходимо, само храната може. Жената на братовчед ми беше бременна и при нея се получи спиране на развитието на бебето, а тя все не яде да не би да мине 40кг с мокри дрехи... Потърси свестни лекари, тези които твърдят, че е нормално, е не е - не е естествено нещо да пречи на бременна жена да приема нужните вещества за плода.
Успех ти желая!

8.   От намер 4.
На мен ми изписаха капки против повръщане, също ми помагаше айрян и нектари. Бременността ми беше трудна, но всичко минава. Ти само бъди спокойна.

9.   Здравей. В момента съм в 10 г. с. и положението ми от началото на 2рия месец е същото като твоето. Първите 10-12 дни бяха поносими после изведнъж всичко ескалира. Гаденето се засили, повръщането се увеличи, бях още по-уморена. В началото на 9та седмица нещата пак станаха поносими, гаденето беше само следобяд и вечер и въпреки, че още повръщах не беше толкова зле. Ето 10 г. с и 1 ден нещата пак се влошиха. От опита ми до момента с яденето и пиенето мога да споделя, че при мен действаше само солети, бисквити и крекери в най-тежките дни и когато усетя, че започва в стомаха нещо да се случва, а то се усещаше бая и веднага взимах 3 4 солети или 2 3 крекера и така горе долу на всеки половин час. Всичко друго ме дразнеше и повръщах, включително миризми. И от водата повръщах, но прочетох, че при някои помага вода с лимон и айран със сол, но айрана при мен не беше ОК, а и със сол още повече ожаднявах. А когато не можеш да пиеш вода си вечно жаден и обезводнен. Помагаше ми и сок от портокал, но качествени сокове. Към днешна дата обаче солетите ме предават и не знам какво да предприема. Между другото взимах и хомеопатични лекарства, но изобщо не ми помогнаха. И аз свалих няколко килограма. Не знам какво е положението ти в момента, но дано всичко с бебето е наред. И знам колко е отчайващо, точно така се чувствам и аз и напълно те разбирам. Надявам се да отмине към 4тия месец и само отброявам седмиците и дните. Ако си намерила начин да облекчиш симптомите сподели. Може да помогне и на мен. Успех и лека бременност :)