Споделена история от Здраве

Covid 19 ме преобрази и разби психиката ми
Здравейте! Искам да Ви разкажа и моята история за срещата ми с коронавируса, която още не е приключила..
Жена на 32 години съм, здрава, без заболявания и проблеми със здравето. Всичко при мен започна преди 2 месеца. Ноември, един ден се събудих и имах температура 37. 5. Болеше ме главата, гърлото, чувствах се изморена, отпаднала. Пих парацетамол и си казах, че ще мине. След 1, 2 дена пак беше така, но загубих и обоняние. Продължих да си пия парацетамол и витамини, чайчета. Нямах апетит и желание за нищо. Ходих на лекар, казаха ми да си направя тест, направих си и беше отрицателен, снимката на белия ми дроб показа остър бронхит и ми казаха, че съм с корона въпреки, че теста ми е отрицателен. Започнах с лекарства. След седмица, две продължавах да има температура до 37. 5 не по висока, възвърна ми се обонянието, но много се потях. Постоянно едни топли вълни, изпитвах горещина постоянно и особено ако извършвам нещо и тялото не е в покой. Това потене го получавах сутрин и слетобед, нощем нямах. Продължих да ходя по доктори и да ми изписват лекарства какви ли не, следях си белия дроб и за период от 2 месеца си направих 5, 6 рентгенови снимки, и всички бяха наред. Бронхита ми се чистеше и снимките бяха "чисти". Единственото което ме безпокой е че вече 2 месеца съм с температура всеки ден по 37, 2 и 3 и 4, страшно потене, което вече от седмица намаля сравнително, но пак го има. Всичко друго е наред, нямам главоболия, нямам други симптоми който имах в началото като липса на обоняние, болки в гърлото и т. н. Ходих при много добри специалисти и ми казват, че поддържането на тази температура и потенето е от короната, и така организма се бори и чисти. Сигурно за тези два месеца съм изпила 1 чанта лекарства, три вида антибиотик, витамини и какво ли не. Уплашена съм страх ме е от тази температура, това потене и тези болки в гърдите. Преди около 2 седмици започнах да получавам болки в гърдите, особено от ляво, лявата ръка и гърба. Казаха ми, че това може да е на нервна почва, защото преминах през много, побърках се с този вирус, направо се преобразих, заприличах на дух. Лицето ми се засипа, огромни сенки под очите, лицето ми стана сухо и покрито с акне, не акне а по точно получих някакви пришки, петна. Отвратих се от себе си. Нищо не исках, нищо нямаше смисъл, психиката ми падна до дъното. Много спях и се чувствах като бита. Много ме болеше гърба, кръста, краката. Тааа да се върна на основния си страх защо два месеца съм с температура и с болки в гърдите и гърба. Казаха ми че е от короната, и ще мине, казаха ми че имам невроза и засягане на някои нерви и фиброза за това ме боли така. Вие какво мислите? Някой преминавал ли е през това, или някой негов близък? Ще съм Ви благодарна за съвети и мнения. Много Ви моля за някакъв съвет

Коментари

1.   Съвет - не се филмирай! Излишно е! Много като тебе вече плакаха покрай този вирус. Хипохондрията е истинско нещо и това, йоето споделяш описва много добре положението! Кофти е, че нито докторите, нито телевизора помагаха да се почувстваме по-добре. Всички сякаш нарочно и напълно излишно наплашиха народа и всички си помислиха, че е края на света. Това с хапчетата не е добре, те ти влияят зле, когато на практика нищо ти няма. Човек наистина може да му стане зле от самовнушение. Вирусът не е нищо особено, не се мре от него толкова лесно, колкото ви го казват по телевизията. Вече даже отмина и хората спряха да се филмират. Спри и ти, повтарай си, че си здрава и си внушавай, че се чувстваш здрава (защото фосега си правела само обратното). Не можеш да си мислиш, че си тежко болна при всеки дискомфорт. И на мен ми се схваат пръстите, докато пиша това, но нямам коронавирус. - изкарах го и най-лошо ми беше, когато трябваше да пия антибиотик Изкарва се като лека настинка. Стегни се!

2.   Успокой се! Научно доказано е, че стресът сваля имунната система и удължава боледуването.
Толкова лекари са ти казали, че тези неща са нормални. Бъди търпелива. Този вирус минава много бавно.
Опитай да правиш по малко йога, ще те отпусне физически и психически, може и болката да мине.
Чети, гледай филми, въобще запълвай си вниманието с други, приятни неща. Тялото ти ще се възстанови само и неусетно.
Колкото до температурата, аз съм също жена на твоите години, не съм карала корона, но от години си поддържам през деня подобна температура. Изследвания, лекари - нормално било..
Притеснявах се, защото преди за мен беше нормално 36. 8. Явно тялото се променя.
Отпусни се, дай почивка от тревогите на тялото си и всичко ще бъде наред.

3.   Втора тема-драма за политическият Ковид-19. Сигурно са те натровили лекарите с антибиотици, които всеки интелигентен човек знае, че не се дават при вируси, а при бактерии. Всичко смислено и всеки смислен, го мачкат и цензурират, за да си редят картите. Най-логичното нещо е човек да си седи вкъщи, не да тича по тестове за 100лв. И да се затваря по 14 дни, да купува маски по 3-5лв, тия неща се осигуряват от държавата. Всички разбраха, че държавата не дава обезщетение на хората от ресторантьорския бранш, защото съзнават прекрасно, че всичко е цирк на МЗО, която ще бъде осъдена от Перу за психоза, както бяха осъдени долните лекари и журналисти в Китай, когато жителите на Ухан крещяха от прозорците, че всичко е измама. Трябва да си сууууоер тъпо парче, за да се разнасяш с маска по улиците, наплашен от медията и тъпите лекари, които никога не са лекували хора, като Ангел Кунчев и всички около него, а също и онзи плешив гном от базите на Близкият Изток. Ако си трол на заплата, пожелавам печалбата да ти я пратят по банковата сметка на Сатаната!

4.   А аз ти пожелавам да ти се случи и да изживееш всичко което аз изживях и пак ще говорим след това! Благодаря Ви за смислените съвети, много ми помогнаха!! Хубав ден

5.   Ще се оправиш, просто отнема време. На мен над месец ми продължи възстановяването, сега пак съм болен, не знам още от какво. Но мислех, че ще си остана вечно зле, ужас. Не е ташак работа, ама разни идиоти, които или са го изкарали много леко или не са го карали, се изреждат да обясняват кой е трол и кой не е. На ей толкова съм и аз да им пожелая да го изкарат като мен, не по-зле и в болница, ама да са 15 дена смачкани и после 1 месец да не може да се отърсят. То бива идиоти, ама просто е прекалено. Заслужаваме си всичко хората, масово сме тоталка. Жалко, че и малкото нормални страдат.

6.   Авторке моите поздравления, че набиваш в тиквата на Ганьо нещата. По-добре такива хора да му го набиват в тиквата, отколкото да си мълчат и да му бива набивано по още по-трудният начин, като мутира вирусът в нови, още по-изродски и заразни щамове заради носещият си с изваден нос навън маската Ганьо и рипащ срещу мерките и наричащ вярващите във вирусът идиоти. Така поне заради хора като теб, малък процент от Ганьо ще се замисли. За другите които не могат-мутирал Мечвурис и други подобни още по-брутални щамове, инкубирани от извадените носове. Специално за разумни хора като теб. Лекарствата са бутафория, както и ваксините. Вирусът е с липидна мембрана и спирт не би следвало да го убива. Само си хвърляте парите на вятъра за дезинфектанти. Би следвало да може да бъде разрушен само с по-агресивни средства. Например сероводород(например при консумация на чесън при начални симптоми), но не и без симптоми защото заседнал остатък от чесън може да раздразни гърлото и да направи раничка на лигавицата, която пък е широко отворена врата за вирусът в кръвният поток понеже от там преминава вдишваният въздух. Друго което може да го потисне е гамалъчението, така че гледай да стоиш на Слънце като дойде. И третото нещо което би следвало да повлияе на такъв вид вирус е температурата над 60 градуса. Затова според мен би дало резултат ако си "филтрираш" кръвта през краката, потопени в леген с възможно най-горещата вода която можеш да изтърпиш в която си разтоврила доста сол. Хранителни продукти особено закупена готова храна, задължително през микровълновата фурна на максимална мощност, дори и за кратко време, тъй като тя би следвало да ликвидира яйцата на паразити, патогенните микроорганзми и вируси попаднали по храната от докосването и с немити ръце пипали мобилен телефон, тоалетна, касови бележки и банкноти на "умникът" боравещ с нея. Доста народ гине и по тая линия, но на Ганьо няма да му светне. За съжаление ме съмнява, че при теб симптомите за които говориш не са толкова симптоми на вирусът, а са по-скоро последствия върху организмът нанесени от атаката му. Дано да изчезнат. Пак, че не те е ударил по-лош щам който причинява припадък, съсирва кръвта и причинява инфаркти и уврежда трайно дробовете и мозъка.

Чорбаджията на курникът

8.   Номер 3, антибиотиците не се дават за унищожаване на вируса, а за усложненията от него, които вече имат бактериален характер.
Жената споделя тревогите си, ако нямаш с какво да помогнеш, по-добре замълчи.

9.   Здравей, авторке. Аз го изкарах по сходен начин. Близо 6 седмици от началото на ноември до средата на декември. С ту затихващи, ту появяващи се отново симптоми. Температурата като я имаше се качваше макс до 37,2-37,4 градуса. Умора, главоболие, сърцебиене, болки в ставите, в очите, в синусите и със седмици възпалени гърди алергична кашлица, постоянно потене. Намъчих се. И това при мен беше леката форма, която на крак се кара. Слава богу че премина накрая без усложнения.
За тези, които още не са преминали или сега преминават през това - мога да кажа какво помагаше при мен.
Ако можете вземете дълъг болничен или отпуск и си лежте вкъщи. Разтворимият аспирин също. Дигаше ме, когато бях най-зле. Парацетамол не съм пила, защото при температура до 37,4 прецених, че няма смисъл. Много лимони и витамин Ц и Д. Чайове и горещи напитки помагат. Горещи душове, особено като си най-зле, замаян, тресе те и нямаш сила да станеш - много помагат и ти идва енергия. Особено пък с това постоянно нетипично потене - определено е препоръчително по-честото къпане, за да се отмиват изкараните токсини от кожата. Антибиотик пих една седмица защото се притесних за кашлицата - беше грешка - нямах особено подобрение, а като го спрях даже по-лошо стана, при мен поне нямаше смисъл от него. Таблетки за смучене разни - успокояваха донякъде алергичната кашлица. За възпалените гърди не открих работещо решение - отвратително беше, цялата дихателна тръба при вдишване и издишване дразнеше и болеше, да не говорим за изтощението и умората. Но пък премина само в някакакъв момент. После много дълго си изтощен и нямаш енергия, но става все по добре с времето. И отново - радвай се, авторке, че не сме от случаите с усложнения, които стигат до болница. Разминахме се с по-малкия дявол. Сега даже имаме антитела.

10.   Авторе, и мен ме е налегнала кризата и ще съм адски благодарна да ми споделиш къде и с кого да се свържа да пиша такива теми и коментари за пари. Благодаря предварително.

11.   Благодаря за разбирането! Но хора които са минали през това могат да разберат най добре. Други ми говорят , че ми плащат да пиша ,че съм болна и се оплаквам!!! Вие в ред ли сте? Кой нормален човек ще пише и лъже ,че е болен????? Докато не ме беше хванал вируса и аз не вярвах, но сега пея друга песен. Много тежко го изкарах, направих си тест за антитела и ги имам, преболедувала съм го, изкарала съм го но имам поражения върху белия дроб, имам фиброза на белия дроб, и много бавно ми минава. Два месеца и половина след това ,продължавам да имам и температура ,но ми казват,че така тялото се бори и оздравява от това нещо. Млада,права жена и аз не вярвах но сега се задъхвам ако ходя 15 минути и извършвам физически нещо повече. На хората който ми казват,че съм трол и т н аз го пожелах и предния път, да го изживеят същото и тогава да видят как е. Надявам се да се оправя и да бъде нормално всичко като преди. Пожелавам на всички да са здрави,пазете се!!!

12.   Номер 11, народът го е казал най-добре - ситият на гладният не вярва. Проблемът е в това, че мнозинството го изкарва без симптоми или с леки такива, почти без да отрази, че се случва нещо. И хората съответно съдят от собствената си камбанария. Трудно е да вярват на някой, които описва нещо почти напълно противоположно на собствения им опит. Хората с усложнения и със силно изявена симптоматика са сравнително малко.
Не вземай навътре негативните отговори и не търси съчувствие. Агресията към теб е породена от страх и от безсилие. Нормалните хора не отричат вируса, но виждат как ситуацията с мерките излиза от контрол, как всичко се изкривява и политизира и как сме в позиция да седим и да наблюдаваме как преобръщат живота ни, без с нищо да можем да повлияем. Не са ни виновни реално малкото имали малшанса в генетичното лото да са уязвими за вируса и да се разболеят, виновни са политиците и всички неадекватни мерки. По-лесно обаче е да си изкараш фрустрацията спрямо някой беззащитен, споделил слабост в интернет.
Не търси съчувствие от познати или непознати. Никога не работи в в твоя полза - не само за болест, за каквото и да е. Едни ще се сравнят и ще се почувстват за твоя сметка по-добре, защото нямат същия проблем. Други пък получават отскок от това да ритат падналия. Ти и в двата случая оставаш долу. Хората не са добри по природа.
Грижи се сама за себе си. Започни полека лека с някаква форма на физиотерапия. В началото дори по-дълги разходки да са, после лека полека упражнения. Най-неприятното е зад теб. Да, възстановяването в твоя случай е по-дълго отколкото при други, но далеч не е невъзможно. Поздравявай се за всеки малък успех. Спри да се фокусираш върху болестта и да си превърташ отново и отново страховете и преживяванията - това не работи нито за теб, нито за тялото ти. Гледай напред, фокусирай се върху положителни емоции, красиви гледки, прави нещо което те вдъхновява и зарежда, прави малки стъпки, леки тренировки. Довери се на тялото си - то умее да се самолекува. Скоро ще си много по-добре.

13.   Според мен не е трябвало да пиеш три антибиотика и още какви ли не лекарства и то за вирусна инфекция.Ти си се натровила буквално от толкова химия.А че болестта е мъчителна при някои хора,така е.
Вече са ти казали,че са ти чиста дробовете и няма от какво да се притесняваш.От тук нататък организма сам трябва да се пребори с последствията.Освен казаното вече по-горе е добре да пиеш фрешове от плодове и зеленчуци,които ще ти оправят микробиомата на стомаха и червата.Пий чайчета с лимони и мед,шипков чай,повече природни средства.Пробиотици също-млека с активни бактерии,зелева чорба разредена с вода може също,тя е изключително полезна.Излизай на слънце и въздух сред природата.Навън ще се разведриш и заредиш добре.Ще ти се махнат петната под очите и кожата ще ти се подобри.Иначе може да си правиш и инхалации с еквалиптово олио.А цитрусови масла(лимон,грейпфрут,мандарина) да миришеш и да си мажиш на някои точки на тялото действа освежаващо и те вдига.
Тежко ти е било и си се измъчила доста,чувстваш се като пребита и изгребана и за това сега ти трябва повече време да се възстановиш.Спи повече и не се напрягай физически много,карай лека полека.
Температурата е от това,че организма все още се бори с остатъците от инфекцията и ще намалее докато всичко се изчисти до край.Пий повече течности...а за останалото природата си знае работата.

14.   Аз изкарах нещо подобно, със силен задух, чак страшен.

Нямаше никой край мен и я карах с налични неща.
Свинска мас мажех гърдите, и така спях.
Ако не знаете как ви действа маста, мажете малък участък първо, за да видите как ви действа.
Маста помага на белите дробове да дишат.

15.   14, нагряваш ли я малко? Как иначе ще я намажеш, тя е твърда, докато е студена.

16.   Свинската мас помага на белите дробове да дишат по-лесно, защото овлажняват отвън навътре клетките.
Ако свинската мас е била извън хладилника,
тя лесно се топи в дланите.
Ако е била в хладилника,
на водна баня може да се затопли и разтопи.

У нас винаги има свинска мас с лечебна цел.
Да, и гъшата е добра, но не се намира винаги.
А свинската е по-разпространена.

Свинска мас с невен задължително при травми, изкълчено например. Или схващане.

Има едни германски мазила, те са точно със свинска мас, ама щото са германски, за тях претенции няма, ама кажеш ли вземи си мас от магазина, за някои е голям проблем, че могат да си помогнат бързо и евтино.

Хидратин алфа прахчетата са също добро средство при кашлица и задух.

Дори да не вярвате на свинската мас, имайте за всеки случай, никога не се знае, никога, .... даже и тия , дето праскат единиците, ...... може пък да им помогне, ...
Да, и като се намажете, слагайте или тензух или друг вид парче плат, да не се цапате, макар и маста да се пере доста успешно.

Аз си пазя стари нощници и пижами за цялото семейство и наложи ли се, ползвам.
Не пренебрегвайте опита на дедите си!!!!!!!!!!!!!

17.   Авторката, добре си описала симптомите на корона вируса, но с 5-6те рентгенови снимки за 2 месеца прекали, затова не ти вярвам.

18.   Празните отделения в болниците са тоталната карикатура на невежеството на тоя народ. Това не е пандемия.

19.   18, 9000 човека са в болница. Ти как му викаш на това?

Авторке, от тези, които познавам, някои вече си заминаха. Други се влачат със седмици и месеци, кашлят, задъхват се. Не бих казала, че е нормално или приятно, но така стоят нещата с този вирус. Добрата новина е, че си нямала пневмония, но все пак се следи. Опитай да помогнеш на имунитета по естествен начин - здравословно хранене, много течности, леки тренировки, достатъчно сън. Опитай да не мислиш за температурата.

Добре, че писа да споделиш, за да разбере Бай Ганьо, че не е шега и да реши да си сложи ваксина като цивилизования свят.