Споделена история от Здраве

Защо все се сблъсквам с лоши лекари?
Отидох при едно уж светило, дадох 100 лева. Разни хормони са ми или твърде ниски или високи. От вече 7 години обикалям по доктори и никой не ме лекува правилно. Предписват ми едно лекарство за намаляване на хормона, то пък намалява белите кръвни телца, които вече са ми поднормени. Виждат, че съм с 20 кила под нормата за моя ръст и казват "Яж повече", а аз се тъпча и не качвам и кило. Може би една единствена от 10 ендокринолози да е била свястна като поведение и да е предписала адекватно лечение.

Като че ли им доставя удоволствие да вземат 30-50-100 лева ей така за общи съвети, парите за нищо ги нямат, защото глупаци пациенти много. Нищо чудно, че хората вече не им се доверяват и ходят при знахари и билкови лечители.

Зъболекарите поне правят нещо, не взимат парите напразно, но доста некачествено работят повечето. За 10 години смених 8 зъболекаря, кой от кой по-зле - една прави нескопосани пломби, друга не почиства зъбите добре, трета прави криви коронки.

Само аз ли попадам на такива лекари, които неглижират здравето ми или е масово? Държа да отбележа, че става въпрос все за лекари в София, където уж медицината е на ниво, не ми се мисли какво става извън София. И не са само някакви току-що завършили, много от тях са с доста опит. Толкова пари пръснах за нищо, то сам да се лекуваш с билки и илачи е по-евтино. Има ли смисъл изобщо човек да ходи при лекари, имам чувството, че ако не си със счупен крак или не се влачиш по земята не обръщат никакво внимание, а само гледат да си приберат парите.

Коментари

1.   Защо мислиш, че лекарите извън София са зле, те просто имат хиляди пациенти, и не могат да им отделят нужното. Работя в малък град в малка болница и за никой лекар не мога да кажа, че не разбира. Защо не пробваш извън София.

2.   Аз за зъболекар ходя при млад доктор и смятам, че си гледа добре работата, но пломба винаги може да падне.

3.   Такова е нивото навсякъде и във всичко тук. Нищетни хора-нищетно качество.

4.   И аз съм така - за каквото и да съм ходила - общи съвети и/или "на нервна почва".
В момента точно хормонален проблем имам. Първо отслабвах и беше голям кеф, но после обратното. При теб кои хормони са ти ти ниски, ту високи? И 20 кг под нормата ми се струва невъзможно. От горната граница може би да (примерно тя да е 63, ти да си 43), ама по-малко не ми се вярва. Дано не е тема, написана просто да предизвика завист, тъпо е...

5.   Ами помисли как се взимат изпитите в България и си отговори на въпроса. Като се има предвид и че част от по-свестните студенти по медицина след завършване заминават да работят в чужбина... Както и да е, за да не ми е толкова негавивен поста, ще ти пожелая да оздравееш и въобще да не се занимаваш с хора от тази професия! Между другото, хормоните могат да се променят не само при прием на лекарства и храни, но и при емоционални промени. Така че се опитай, ако ти е възможно, да си по-спокойна и да гледаш положително на живота, за да се нормализират нещата. Желая ти успех!

6.   Не говорете така за лекарите. Всеки един от тях трябва да се уважава. Всеки ден отделят нервите и времето си за много хора. Знам колко е стреса. Да се грижиш за стотици хора и живота им понякога да зависи от тях, не е лесно. Имат много работа, писнало им е на някои даже и е нормално понякога да проявяват непукизъм. Да си лекар не е професия, а призвание.

7.   То вече няма свесни лекари. Гледат да ти вземат парите, но да ти помогнат не могат. Ако се поинтересуваш какви са им дипломите може би ще разбереш отговора.

8.   Ако става въпрос за ендокринолози, проф. Филип Куманов дмн, е много добър ендокринолог и сериозен човек.