Споделена история от Здраве

ПРОБЛЕМНО заспиване.
Здравейте!
Може би от около година имам проблем със съня. Конкретно със заспиването.
Без значение колко съм уморена, когато легна вечерно време съ проблемите започват. Получавам нещо като изтръпване или по скоро като бодежи в лявата част около сърцето. От него тргва нещо като тръпка орез цялата лява ръка и стига до пристите. Усещането не мога, да определя като болка. Самата аз не зная как да го определя. Нещо подобно като нервна вълна която така ме "разлюлява" че вследствие на нея заспиването става невъзможно с часове. Сутрин ставам в 7:00 часа, а не м7га да заспя до 3, до 4, до 5 сутринта. Имало е дни в които съм съм заспувала в 6 сутринта и се събуждам в 7.
Кафе пия по около 2 или 3 най-много. Като последно гледам да не е по късно от 12 на обяд.
Пробвала съм със успокоителни, с хапчета за лесно заспиване(хомеопатични), чай, мляко с мед, но нищо не помага.
Ще помоля ако някой е имал подобен проблем или е запознат по някакъв начин с това, да ми даде съвет как мога да го преодолея и на какво евентуално се дължи. Благодаря!

Коментари

1.   Спи въобще кафето, енергийни напитки, вечер натоварващи предавания и филми. Успокой психиката си. Спорт вечер след работа.

2.   Опитай да медитираш, да не мислиш за нищо! Дишай дълбоко! Пий повече вода! Пробвай упражнения! Дай си време и помисли какво може да не ти дава мира да спиш! Всичко е в главата!

3.   И аз съм пускала такава тема, препоръчаха ми мелатонин и на третия ден забравих за безсъзнанието, явно точно от това съм имала нужда. Но твоето безсъние не звучи като проблем, а като симптом след тези усещания в лявата част на тялото, според мен те са проблем. Една година безсъние не звучи безобидно, аз бих отишла на невролог, преди да разболея и други системи в организма си.

4.   До номер 3.
Пила съм мелатонин. И още какви ли не други неща. С лекар също съм правила консултация. Веднъж и до бърза помощ стигнах точно заради усещането в лявата част. И НИЩО. Всичко ими било на ред. Внушавам си, паникьосвам се. Това беше отговора. Била съм много изнервена и трябвало да се обърна към психиатър. И това направих! Предписаха ми един куп хапчета от които изобщо не се чувствах добре. При повторната конституция с него ми каза, че не ми действат и ми предписа по-силни, но категорично отказах да минавам на по-силни лекарства. Все пак имам деца, които гледам и трябва да съм на 100 процента в "кондикция". И така до днес... От никъде - никакво конкретно решение, каму ли някаква диагноза.

5.   Изтръпването е сърдечна невроза.
Самомасажирай се лявата подключица, ръката, където има болка.

А не заспиваш, висок адреналин, безпокойство, тревога.
Опитай, но сутрин се пие чай от сладък корен.

Знам, че досаждам с идеята за свинската мас, но преди лягане цялата лява част, рамо, ключица, масажирай с маста. Ще олекне.