Споделена история от Здраве

Проблемно лице- има ли ДЕРМАТОЛОЗИ и ЛЕКАРИ в spodeli?
Здравейте, драги читатели!

Пиша ви, защото съм невероятно отчаяна, стресирана и какво ли още не...

Кожата на лицето ми е много проблемна-смесен тип и много чувствителна, с акне, милиуми, черни точки и други глупости.. Преди няколко дни се върнах от морето и мислех, че то ще я излекува, но не... Влоши се.. Сега кожата ми се бели, има червени петна, които са грапави и обринати, цялата е на едни малки пъпки като цирейчета и отделно милиумите още си стоят... Да не говорим, че имам петънца от минали пъпки...

Стресирана съм, защото от 1 година съм така, сякаш с всеки ден се влошава.. Събуждам се и намирам 10 нови проблема... Миналата година след морето кожата ми се изчисти и стана повече от перфектна, копнея пак за такава, но уви, сега ме е срам да изляза

ПОМОГНЕТЕ!!! Спешно Е!!!

Коментари

1.   След като имаш възпаления няма как да ти се помогне от тук. Трябва да отидеш на преглед. След това ще ти предпишат лечение според индивидуалния ти случай. Сега идва и идеалният сезон за лечение на проблемна кожа- а именно есенно-зимния. Но не очаквай чудеса за седмица-две.

Обикновено акнето се лекува продължително време, като поддръжката и използването на специфична козметика понякога може да продължи и години. Тоест ще си изградиш трайни навици за твоя тип кожа. Но непременно отиди при ДЕРМАТОЛОГ (не козметичка), защото колкото по-разно вземеш мерки, толкова по-малки ще са последиците (имам предвид дълбоките белези, които няма как да се отстранят напълно). Успех!

2.   Здравей! Аз съм момиче на 13 и миналата година челото ми беше ужасно пъпчасало и беше адски грозно. Ходих 3-4 пъти на козметик и сега ми е много по-добре, почти няма пъпки, а и не излизат. Може и ти да отидеш.
*Яса

3.   Иди на дерматолог. Д-р Хаус