Споделена история от Здраве

Антидепресанти и сън
Здравейте аз съм момиче на 24г. от8 месеца приемам антидепресанти
Пия анафранил 2 пъти на ден сутрин две и на обяд две а вечерта взимам ремирта за да спя.
От извесно време на сам когато спя чувам как говоря по точно шептя и се чувам как говоря по време на сън също и ръкомахам.
Та въпроса ми е нормално ли е да ми се случва всеки ден това и дали според вас антидепресантите реагират така през ноща.
Също и ми се случва когато стана през ноща и ми се ходи до
тоалетната да не мога да уринирам тоест трябва да си натисна пикочния мехур за да потече или просто да се отпусна физически много.

Коментари

2.   Спирай веднага тия опасни боклуци!

Веднага!
Намери си момче и си живей живота!

3.   Тези неща трябва да ги обсъдиш с лекуващия лекар, чиято работа е да следи състоянието ти. Възможно е да е страничен ефект, неспокоен сън.

По принцип и напълно здрави хора, които не приемат никакви лекарства, също могат да бълнуват и да се движат насън. Попитай някой близък, дали си го правил и преди. След това поговори с лекаря и обсъдете вариантите. Има въпроси, на които трябва да отговориш, за да се изяснят нещата и да се предприемат мерки, но това няма как да стане в този или друг сайт.

4.   Тази Ремирта не знам кой ти я е препоръчал за сън. Моят психиатър ми изписа Атаракс за съня, върши чудесна работа, като го изпия и след около 40 мин. много ми се приспива. Вече не го взимам постоянно, а само когато изобщо не ми се спи.

5.   "Също и ми се случва когато стана през ноща и ми се ходи до
тоалетната да не мога да уринирам тоест трябва да си натисна пикочния мехур за да потече или просто да се отпусна физически много"

Може да се получи подобен проблем от антидепресантите, при някои го има описан в противопоказанията.
Ако се понамали дозата, отшумява
Ама за намаляване на дозата, трябва да се говори с лекар

6.   Чай от маточина ДРАГА

7.   Стига с тия антидепресанти бе, хора! Не знам колко пъти вече съм писала това тук.
Момиче, разбери, че няма и няма как да има някакъв химически коктейл, който да ти реши проблемите, напротив- вреди ти, трови те и те прави зависима и цял живот клиент на фарма мафията. Твоето здраве е в твоите ръце! Чети повече за самопомощ, ползвай натурални начини да се справиш, огради се с добри хора, живей здравословно, бъди активна, гони цели и всичко ще бъде наред!
Как се съгласяваш да взимаш някакви препарати, нищо, че са от лекар изписани, без да прочетеш страничните действия, съдържанието и т.н?! Я разгледай в този раздел колко много теми има за вредата от антидепресантите!
Търси винаги поне още едно лекарско мнение, чети, информирай се и тогава избирай най-щадящия начин да се справиш. Със здравето шега не бива.
Никога не съм употрбявала антидепресанти и като цяло хапчета, но като ви чета всички вас какво си причинявате, направо ми става жал и се чудя на официалната медицина. Търси първо алтернативна. Успех!

8.   До номер 7
"Стига с тия антидепресанти бе, хора! Не знам колко пъти вече съм писала това тук. "

Много погрешно мнение е това. Особено да се пише и да се дават подобни съвети, без изобщо да се познава дадения човек, кое му е причинило депресията и т. н
Болшинството от хората пробват винаги първо природни средства, като не им помагат, какво да правят
Има леки случаи, има тежки, има и много тежки. Не могат всички да се слагат под общ знаменател