Споделена история от Здраве

Двигателен апарат
Здравейте! Надявам се въпреки това страно ежедневие - сте добре!

Проблемът, който аз виждам е следният. А той може би не е само този, но.

В младите си години бях пъргав и пластиен, винаги - кльощав и това стана тема на подигравки в гимназията. Запонах силови тренировки с тежести доста сериозно и достигнах фигура, която тогава надминаваше дори генетино надарените. Проблемът с покачването на килограми остана. Тренирах с тежести доста по-големи от мен самия.

Заради това, че не се спирах на едно място цял ден не можех да кача нито килограм. - Спрях да се движа - качих килограми.

Годините обаче минаха и безгрижните дни на гимназията останаха назад. Понеже не идвам от икономически грамотно семейство - парите и тяхното изкарване бяха приотет. Преустановяването на дейността беше бързо.
Работа, обездвижване, лош режим, мързел, депресия.

В последствие реших, че имам достатъчно пари, но те не са важни.
Визията също, особено с всичкото това крещящо облекло, фигури и сексуална насока, която ни се втълпява днес.

Кое тогава е важно? Здравето?
И ето пак връщам се към точка едно, стъпка първа, началото...
Искам да се движа - не мога, тялото ми е слабо, волято също.
Всичко е толкова лементарно и някак толкова далеч.

След всички години на неглижиране, забелязвам проблеми със ставите, взпалени нерви на пръстите на краката от официални обувки, ниски сводове, хруптящи колена.
Наистина ли аз съм това? Не мога да ходя, клякам, дори да стоя прав не мога. Гледам се в огледалото и не мога да разбера кое на коя страна трябва да отиде. Кое е правилно какъв е еталонът?

четенето в интернет ме хвърля в още поголяма безисходица, защото информация всякаква. Лекарите, които посетих искат стелки за 300лв. и някак това е нормално. Наистина ли едно време сме ходили боси по камъни и тръни, а сега моят проблем ще се реши с възглавници под краката? Това шега ли е? Лекар, алоо? Какво значи това, че когато паднем, не можем да станем, а ще ходим с патерици цял живот? Нашите са на същото мнение за стелките име вбесява колко са ни промити мозъците от найнови матраци, стелки, възглавници и тинтири минтири. А прадядо ми дето е спал в сламата е бил здрав на бик.

Тук разсеях много темата и най-вероятно няма да намеря помоща, която търся. Но ако има някой, поне ментално или със съвет - моля!

Много е трудно да имаш воля понякога за най-малките неща. Всеки ден се гледам и се мястя от стол на стол, отбягвам да вървя, защото се сещам, че искам да бягам, скачам, клякам, а не мога и упражненията само ме натоварват психически! Това дава отражение и пречи на цялото ми съществуване!

Коментари

1.   За вашия случай -книгата 100 години активен живот на Професор Сергей Михайлович Бубновски от Русия. Книгата и други 5 от поредица са на български и ги има в нета и в книжарниците.
Поставете си цел и я следвайте! От много приказки полза няма, трябва да се действа!
М 1964

2.   Радвам се, че и други знаят за Бубновски.
Изгледах всичко по-туб с негово участие.

Но във вашия случай Бубновски незная как точно може да ви е в помощ. Да, той от инвалид, след 27 години хвърля патериците, има пет деца, собствена теория как да възстановиш тялото.

Основното в неговото учение се състои в това, че трябва да се възстанови еластичността на мускулите.
Когато мускулите не се ползват, те се скъсяват, а костите не.
И тогава започват проблемите.
Затова Бубновски залага на упражнеия разтягания!
Не тежести, а разтягания.

За стъпалото, никакви стелки, те не възстановяват мускулите на крака. Те само вършат работата на отслабените мускули.
Така че едно шише от кока кола и стъпалото търкате, колкото издържите.

За колената предлагам, намерете си пластмасови вендузи.
Сядате на леглото, намазвате колената с мазнина, винаги първо препоръчвам мас свинска, и натискате вендузата отстрани на коляното, сменяте мястото, вляво, дясно, и опъвате кожата.

Ще боли.
Но с последователност ще усетите облекчение.
После прасеца, после с малка вендуза самото стъпало.
Имате ли желание, ще намерите решение и ще разберете идеята.

Успех