Споделена история от Здраве

Защо ме избива на плач и как да спра това?
Здравейте!

Моля модераторите да публикуват темата ми.

Мисля, че се нуждая от помощ. Напоследък често ми се случва вътрешно да искам да се разплача, ако получа критика от някой колега или шефа относно работата ми. Дори и най-малките забележки ме карат да се чувствам недойстойна да си върша работата добре и това ме потиска. Когато се прибера вкъщи и се сетя за някои от тези случаи, дори си поплаквам известно време докато се свестя.
Притеснявам се, че няма да се сдържа и на работа някой ден ще избухна в сълзи и тогава не ми се мисли каква излагация ще настъпи.

Някои имал ли е сходен проблем или само аз съм така? Има ли начин да спра това?

Коментари

1.   Проблем с далака.

Като тичате, имате ли болка вляво?
Яжте варено червено цвекло, или на сок с ябълка и моркови.

2.   Ако по примцип ме си такъв човек, провери си хормоните на щитовидната жлеза. Може да имаш ПМС, ако си след 14ти ден от цикъла. Посъветвай се с ендокринолог и гинеколог. Много хора подценяват влиянието на хормоните, но който е имал проблеми с тях знае как променят начина по който се чувстваш, мислиш и дори взимаш решения.

3.   От авторката:

Правих изследвания на щитоводната жлеза и всички показатели бяха в нормите.

4.   Възможно е от висок естроген. От хормонална основа да е, казвам го защото аз съм така. Както съм добре, след 10 мин плача и изпитвам тревожност, после нервност и така. Кръговрат...

5.   4, а как разбра за високия естроген?
Питам, понеже при мен се оказа нисък (разбрах го по липсата на цикъл) и станах точно обратното на описаното от авторката. И малко не мога да се позная. Не знам обаче от хормоните ли е, или от това, което преживях последната една година (изгубих нещо много важно, може би единственото голямо хубаво нещо, което ми се е случвало).