Споделена история от Здраве

Паник-атаки.
Добър ден. Моята история е следната момче съм на 23 години след пушене на мархуана(пушил съм няколко пъти много рядко) получил паник-атака сърцебиене,замаяност,мислих си че полудявам, не можех да стоя на едно място и какви ли не още глупости. Бях така към 1 седмица много зле замаян не можех да спя и т.н. Мислех си че всичко е свършило но НЕ. След 1 месец пак се получи същото докато си лягах замаяност,сърцебиене,шум в ушите.Ходих на психиатър (пълен ужас абсолютно нищо не ми каза изписа ми Есципрам и Клонарекс) смея да твърдя че към днешна дата съм по-добре но замайването,сърцебиенето,шумът в ушите още ги има. Та въпросът ми е отминава ли това със времето и или ще си остана така за постоянно вече 4 месец съм така и не знам какво да правя Благодаря за отговорите

Коментари

1.   Медитацията е решението за всякакви паник атаки. От опит....

2.   Бъди спокоен. Избягвай стреса, не се притеснявай за глупости. Ако пушиш все още- спри.

3.   С медитация ще стане още по зле. Трябва си пост и молитва, както и да ходиш на църква в 10 часа в Неделя.
Кажи молитвата Отче Наш. Има я в Интернет

4.   Със времето отминава. През 2014 година и на мен ми се случи същото нещо и от тогава не съм пушил трева, няма и да пуша никога повече. Имай тази случка като урок за напред в живота и стой далече от всякви такива боклуци като треви, пикота, кристали и т. н. Даже съвет от мен, спри да се движиш във такива компаний и Умната...

5.   Имах (имам) атаки от 6, 7 години. Минах през най-различни антидепресанти. Някои помагат временно, други въобще. В крайна сметка не мина, качих 25 килограма, депресия, не беше розово положение. От половин година пия жълт кантарион, спрях всичко друго. Атака не съм имал, или поне не силна (сърцебиене, мускулни спазми и трудност при преглъщане ми се случва преди заспиване, но е търпимо) Пия по 2 таблетки сутрин и две вечер, докато пиех по 3 резултатите не бяха задоволителни. Не знам дали ще помогне при всеки, но за мен това е най-хубавото нещо, което успях да открия! Жълт кантарион, чисти таблетки по 300мг (1200 на ден) - това, е което ми помогна.

Все пак, препоръчвам консултация с личният Ви лекар преди да предприемате каквото и да било! Не съм привърженик на доктори, чиято професия започва с "пси" независимо как продължава, но ако се налага посетете и такива (отново).

И последно, при някои хора минават от самосебе си, при други се превръщат в част от тях и живота им.

А за тревата, от нея пада кръвното, при паник атака са много подобни симптомите заради огромното количество адреналин, което се излива в организма. Избягвайте я, защото може да се превърне в "тригер" на атака, дори да са отминали. Ако не я избягвате - никога на гладно, не я месете с алкохол или други наркотици, не я месете с лекарства и имайте под ръка захар в някаква форма, в случай че ви прималее. На добър час!

6.   Клонарекс е силно леларство, би трябвало да си по -добре. Аз го пих 8 месеца, ще мине, но страхът си остава, че може пак да се случи, просто свикваш.

7.   Не знам защо сте му дали единици на номер 1, но точно с медитация се оправят паник атаки. Даже в тубата има един монах, който започнал да се занимава с медитация точно заради паник атаки. Mingyur Rinpoche се казва. Има клипове, гледайте ги.

8.   Мога ли да попитам, какво чувствате точно при паник атаките? Понеже от известно време и аз съм с пристъпи на сърцебиене, усещане за прилошаване, силни горещи вълни с изпотяване и реално температурата ми се вдига с градус, градус и половина. Имам чувството, че получавам някаква халюцинация, че се будя от сън и попадам в някакъв кошмар. Паника и страх, обаче не чувствам. Просто ми е изключително неприятно. След две минути все едно нищо не е било. Дори по добре се чувствам. Сякаш тялото е изгорило нещо излишно. По описание са все едно паник атаки, но без характерните емоции.

9.   Всеки ден по 1 забавен филм
Специашно добро и отзивчиво, уважаващо, и здравословно отношение към близки и приятели
Задължително спри да се тровиш с боклуци.
Спри да слушаш негативна, бърза, груба, нецензурирана музика и започни да слушаш спокойна музика за сваляне на стреса.
Прави неща които са ти приятни.
Не маструбирай!!
Старай се да си позитивно настроена личност.
Знай, че от това не се умира, минава, но трябва да поемеш отговорност за себе си, живота си и психиката си.
Късмет, при мен тези неща работиха много добре. ❤