Споделена история от Здраве

антидепресанти
Имам много познати доволни от едни или други антидепресанти и лекари, при мен не се получи. 60 дни пих Серопрам с Клонарекс и ставах все по- зле. Има ли някой , който има точно моите 2 симптома спазъм в дишането от гърлото надолу и спазъм в хранопровода с проблем на моменти в храненето от тревожност са, то е ясно??? Всеки има някакви оплаквания, но точно такива от никого не чух и как се е справил

Коментари

1.   Спасението ти е ДЕАНКСИТ, имах задушавания, не можех в стая да стоя, имах чувството, че не ми стига въздуха и бягах веднага навън, на открито. Няколко месеца пих Деаксит и всичко си дойде на място. През зимата пада Серотонина и затова психиката ни се срива.

2.   Ако отидеш на църква ще се подобри положението. Направи пост и молитва

3.   Не съм лекар и предполагам, че действието на всяко едно лекарство зависи от куп фактори, както и от тежестта на състоянието.

При мен Деанксит, който се води сравнително "лек" антидепресант, за броени дни дава осезаем резултат. Но повече от всичко ми е помагало това да се занимавам с нещо полезно, да имам физическа активност и да общувам с близки - със семейството, с приятели. Хапчетата са като сламка, за която да се хванеш, когато се давиш, но други неща представляват твърдата почва под краката, на която да стъпиш след това. Трябва да откриеш отговор на въпроса какъв е причинителят на депресията. Състоянието е сериозно и мъчително и от него се излиза с комплексен подход. Не се изолирай и върши полезни неща, колкото и малки и незначителни да ти изглеждат. За човек с депресия дори нещо елементарно като това да пооправи вкъщи действа добре. Успех!

4.   №3, съгласен съм с някои ваши виждания, но Деанксита не може да се смята за сламка, като при удавник!? Сам(а) пишете, че само за няколко дни ползване и сте усетили положителен резултат. Деанксита предизвиква мозъка да произведе хормона Серотонин, който е най важен за доброто настроение, затова това хапче се нарича -розовото хапче на щастието. А това, да се разсейва с любими занимания, ще са му в плюс за по бързо излизане от мрака.