Споделена история от Здраве

Котката ми( миялка) много какво може да е?
Здравейте много съм притеснена котката ми е на 1 год и 6-7 месеца. Понеже ние не обичаме през нощта да ни е в кръката и я затварям в една негова стая и той вече е свикнал с това и вечер не миялка на знам дали се пише така. Обаче сутрин в 6:30 започва да миялка и аз мисля че е гладна и ѝ давам да яде обаче тя продължава. Ходи по коридора и миялка. Майка ми предлага че може да я боли коремчето, но тя само сутрин миялка така - тоест много. Тя и през деня но се случва3-5 пъти горе долу. Предложете ми дали е нормално и какво може да е. Моля Ви много се притеснявам разберете ме! Моля редакторите да удобряр историята ми.

Коментари

1.   Мяука се пише :)
Освен въпросното мяукане, храни ли се и ходи ли до тоалетната? Игрива ли е?
По принцип това са основните признаци на болест при котките: да отказва храна, да не използва тоалетната, да е унила; да се крие през цялото време и да не може да я откриете.
Да не би да иска да влезе в някоя стая сутрин или просто да отворите вратите (котките не обичат в дома да има затворени врати, защото ги ограничават).
Ако се притеснявате, заведете я на ветринар за преглед. Ако я боли коремчето или има някакъв проблем, ще изпише нещо.
Но аз лично не мисля, че има здравословен проблем, по-скоро иска нещо, а не можете да я разберете. Не се притеснявай.

2.   Мяука много,ако също се разгони.

3.   Може би се чувства самотна. Моята също така прави, когато ме няма. Все пак стои няколко часа сама и почва да се страхува,че е изоставена.

4.   Най-вероятно се разгонва. Мъжка или женска е? Кастрирана ли е? Ако не е-кастрирайте я незабавно иначе ще започне да опикава апартамента. Не яде храната, защото не е това, за което мяука. А може и да иска да излиза, но мисля, че хросто се разгонва, сега идва и пролет, те се разгонват през пролетта и есента. Ако яде през другото време, играе си и е в добро настроение като цяло, значи не е болна.

6.   Благодаря ти номер1.храниме я, ходи си често до тоалетна. И цял ден спи. От както сме я взели не и даваме да влиза в хола, защото къса много дивана и яде цветята, но би трябвало да е свикнал.

7.   Аз, ако имах куче, бих казал, че баЛка. Ама нямам. Котката мяукала, голям проблем.

8.   Свещенна простота/простотия!/

9.   Извинете номер 4, но не Ви разбрах котката ми е мъжка и ме е малко страх да я кастриране тя мяука само сутрин и като и отворя кухнята се оспокпява иначе през деня си спинка и си играеме по малко. Храната си я яде редовно. Не разбрах защо да е болна?

10.   Разгонена е сигурно, кастрирайте я.

11.   Може и да си проси внимание. А и ако някоя врата е затворена, както вече някой по-горе писа, да измяуква пред нея и да чака да му/й се отвори. Особено сутрин след като не е виждал/а стопаните си, сигурно това е начина му/й да се оплаче, че е бил/а самотен/самотна. Добре, че не умее да ви отваря вратите или хладилника... че има и такива пакостници.

12.   Неграмотността е повсеместна!!!!МЯУКА, а за да не стане объркване - кучето ЛАЕ.

13.   Номер 12 ако обичаш не се заяждай написала съм че не съм сигурна как се пише и съм на 11 какво очакаваш

14.   Не се страхувай от кастрацията на животинката. Като са разгонени ни разпознават стопаните си, ни опасностите... просто изключват, каквато и да е предпазливост и абсолютно подивяват. А това ще е опасно за самия ти домашен любимец. Може да избяга, да скочи от етаж, да го прегазят, да сглупи да се провира през счупени стъкла или мрежи, в които да се закачи и осакати... да не говорим за битките с женските. Самата кастрация на мъжките котки е изключително простичка, дори по-евтина при повечето ветеринари от кастрацията на женска котка. Минава точно за ден. Предпазва ги от развитието и на някои заболявания. Единствено след това следете за храната, която му давате и повечко игра, че някои напълняват /не всички разбира се... моят дивак не напълня и е все така игрив/. И най-важното... досадните серенади било то от женски било то от объркани мъжки пред прозореца ви няма да ги има. Той също няма да врещи провлачено, а и непрестанният интерес да маркира абсолютно ще изчезне.

15.   Нашият мяука за внимание основно. Но също ако затворим някоя врата, ако като вляза да се къпя затворя, ако отворя пакет, буркан, консерва и не му дам веднага да подуши какво е, ако не си отворя веднага дамската чанта като се прибера да я инспектира.
Мяука също ако са му разместени плюшените играчки, особено една маймунка и едно мече. С мечето се гушкаше още от бебе, а маймунката му е "гадже" с нея се разтоварва, не е кастриран.

16.   Или е самотен или разгонен или наистина е болен най - добре го заведете на ветеринар. Ако не е кастриран задължителна кастрация иначе ще почне и да маркира навсякъде.