Споделена история от Здраве

Гърдите ме болят
Винаги съм имала малък бюст, но в последната година от 75B стигнах до 80D, за щастие без стрии, но пък гърдите ужасно ме болят, зърната ми са подпухнали и чувствителни, а когато тичам, ходя с по – бърза стъпка от тресенето ме болят. Когато легна да спя никога не ми е удобно и трябва да спя по гръб. На какво може да се дължи това? На някой случвало ли му се е подобно нещо? Моля за съвет!
Ж - 24г.

Коментари

1.   Зависи от колко време те боли. Най-вероятно е заради бързия разтеж, мен също ме наболяват леко заради това, ама съм 75В. Но за всеки случай се консултирай с лекар, само той може да ти даде точен отговор и така ще бъдеш по-спокойна.

2.   Да ти кажа и моите ме болят много, точно като теб съм и моите пораснаха. Казах на хората и те ми казаха, че още малко ще пораснат. Сигурно за това е не се сещам за нещо друго. Май пак ще се наложи да си купим нови сутиени :D.

3.   Да, случва ми се всеки божи ден!!! Като имаме предвид, че съм в пубертета!!! На 22 годишна възраст ще спрат да те болят!!! А на 40 възраст гърдите ти ще се изравнят.

4.   Първото, което ми идва на ум е хормонален дисбаланс. Провери си хормоните.

5.   Да, на мен. Първо се случи в пуберитета, когато си беше нормално, после на твоята възраст. От 75В станах и аз с чашка С и нагоре. Боляха ме не само преди цикъл, а винаги и си големееха и големееха за радост на приятеля ми, който е с мен откакто съм на 19 - той намаза с две думи за моя сметка!!! И сега благослявя тази промяна и ги сравнява с началото. (мръстникът)
Купи си сутиен за спорт. Аз имах период, в който носих два сутиена - нормален и отгоре този за спорт. Сега не ме болят вече, ставам скоро на 27, но (разбира се) не спаднаха!

6.   Аз съм на 14. Колкото и да ме мислите за откачена аз вече правих секс. и той винаги е внимавал да не се празни в менл възможно ли е да съм б ме бременна понеже ме болят гърдите. Благодаря на тези които ще ми обарнат внимание, а не на тези които ще ме псуват и критикуват!

7.   6 ти сериозно ли? Съжалявам, но ще те изкритикувам. Щом се чудиш дали си бременна, след като явно не се е изпразвал в теб, въобще не си подготвена момиче. Секс можеш да правиш чак, когато си готова да си носиш отговорността и последствията за това. А ти си на 14!? А гърдите могат да те болят от всичко или си мислиш, че се забременява от въздуха. Купи си един тест за бременност(ако не се филмираш) и друг път се подготви така, че след това да не се чудиш за следващите 9 месеца. Не само тебе те тресат хормоните, при всеки е така ама ако всички се юрнат да го правят на 12, 13 или 14 кво ще стане?

8.   Момичета притеснявам се болят ме от няколко дена и незнам какво ства. помогнете ми... :)

9.   Споко, ще ти идва и задържаш вода. Пий повече течности, масажирай ги и си купи стегнат сутиен.

10.   Е, значи ми идва от 1 година насам... :(

11.   10, тогава ти растат. На мен и след 20 продължиха, спряха чак на 26. Много е некомфортно, ама такова е - сега поне имам големи гърди.

12.   Да ама си мисля че съм бремена.. :(

13.   12, може-може. Вземи си утре един тест за бременност. На колко години си?

15.   Само да уточня, че номер 12 не е авторката....

17.   Здравейте! Реших се и аз да ви питам. Както виждам първо аудиторията е млада, аз съм на 41г. Мен също ужасно ме болят гърдите, преди цикъл естествено и винаги, но сега ми свърши преди седмица. И аз имам чувството че са по-тежки и растат, зърната също са ужасно чувствителни. Не вярвям да растат разбира се, на моите години. Моля кажете ми защо е така.

18.   Аз съм на 17 и ме болят гърдите съсем нормално е защото ръстът : )

19.   Моите са угромни :)

21.   На 28 години съм. Вчера си направих тест за бременност и се оказа че съм бременна. Ако някой от вас е раждал моля да ми каже дали е болезнено.

22.   Н21, честито!
Естествено, че боли, но то вече в днешно време много жени искaт " Епидурaл", който облекчaвa, кaзвaт някои, че дори нищо не сa чувствaли.
Но ти не мисли от сегa зaтовa, a се рaдвaй нa бременностa си. потърси си упрaжнения зa бременни дa прaвиш, мaслa против стрии, ... ей тaкивa нещицa:)))))
Безпроблемнa бременност и щaстливо мaйчинство!

23.   Аз съм на 11 години и мен ме болят гърдите, но от година и половина. При най-малкия допир зърната ми набъбват и са много твърди. Ако се блъсна или ударя някъде по гърдите изпитвам УЖАСНА БОЛКА. Изобщо нормално ли е това?

24.   Естествено че е нормално, навлизаш в пубертета номер23.

27.   Здравейте, аз съм на 19 години и направих секс за първи път. Като направих секса имах на гащичките червено зацапване. Той НЕ свърши в мен. От 2 дена ме болят гърдите. И се притеснява, че не го правихме с презератив дали съм бременна.

28.   21 години. Моите бяха горе долу колкото размера на средно-голям портокал. От година и половина леко нараснаха до размер на грейпфрукт и много ме болят особено вечерно време. Ходих на доктор, прави ми обстоен преглед дори някакъв тест. Според него е нормално защото още се били развивали, а пък при мене хормоните нещо били изоставали или били с ниски нива, не разбрах точно. С една дума всичко е наред и така ще си бъде поне още 2-3 години. Иначе си водя нормален полов живот.

29.   И аз съм на 21 г. Имам детенце на 1г. и 4 м, след раждането, може би от около 5-6 месеца на сам, ме болят гърдите. Не съм кърмила, нямах кърма... ходих на лекар и той ми каза, че няма нищо притеснително- т. е гърдите ми били спокойни! Но е факт, че продължават да си болят- когато си искат... преди или след цикъл... не знам какво да си мисля и започвам да се притеснявам сериозно....

31.   Аз съм на 11. От една година ме болят гърдите зърнат ми са твърди като номер 23 както и без да искам да ги докосна страшно ме болят. моля ви кажете от какво е. благодаря.

32.   Здравейте, аз съм на 22 години и от началото на последният ми цикъл гърдите не спират да ме болят, а от тогава минаха 3 седмици. Болат ме предимно вечер, но понякога и през деня. Каква може да е причината според вос?

33.   Здравей 32! Отминаха ли ти болките? Ходи ли на преглед? Редовен ли е цикъла ти? Можем да контактуваме и да отговарям на ваши въпроси в реално време. Предвид факта, че се занимавам с медицина. Поздрави!