Споделена история от Здраве

Възстановяване след операция на хемороиди
Здравейте, аз съм момиче на 16. Преди 5 дена ми отстраниха външни хемороиди с апарат Covidien.
След самата операция имам оток по думи на докторката, а на мен ми изглеждат по същия начин, по който бяха и хемороидите преди.Предписа ми Проктогливенол за 5 дена, но сякаш на мен не ми помага и се мажех и с Хеморрел.Още не съм ходила нормално по голяма нужда, днес имах диария и след това ужасни болки(чувството е като много възпалени хемороиди).
Храня се добре, сухари, яйца, кашкавал, супи, сирене, пюре. Хигиена също спазвам, мия се всяка вечер, а през деня се почиствам с мокри кърпи няколко пъти. Въпросите са ми няколко.
1.За колко време се възстановихте и кога отока изчезна?
2.След колко време може да се прави секс (девствена съм, ако това има значение)?
3.Могат ли да се носят прашки след това?
4.Възможно ли е от диария, да се получат рецидиви по време на следоперативния процес?
Ще се радвам да ми отговорите и най-вече хора, които са преживяли подобно нещо.

Коментари

1.   Ох, милата душица

2.   Исках да помогна на това дете с личен опит и съвети по- горе, но не си виждам целият текст. На какво се дължи? Аз ли сбърках нещо, че 99% от коментара ми го няма?

Мод: така си беше, не знам.

3.   Никакъв секс поне два, три месеца, спазване на диета, никакво вдигане на тежко, напъни и тежка физическа активност.

4.   Здравей, жена на 41 г съм и онзи ден в четвъртък беше моята операция. Надявам се, че вече си по- добре, към 10-ти ден от операцията, дано да се възстановяваш бързо и изхождането да се е нормализирало. На мен ми беше направена класическа хемороидоктомия, без ушивател, а изрязване и зашиване. Предупредиха ме, че възстановяването ще е продължително, но това било най- добро за моя тежък случай. Бях приспана напълно, а след излизане от упойка съм постоянно на обезболяващи. Единствената ми утеха е надеждата всичко да остане в миналото след толкова страдание. Казаха ми да приемам много фибри за да облекча изхождането. Имах смущения в изпишкването първия ден, било нормално, все пак цялата област е травмирана. Страха от изхождането е основателен, 4-ти ден се храня основно с плодове и пак имам затруднено изхождане. Държа да отбележа, че преди това не съм страдала от запек. Взимам лаксативи и се надявам всичко да се нормализира. Диарията също трябва да се овладее, минали са няколко дни, дано да си по-добре. Попитай личният лекар за биогая или друг пробиотик. Цикатридина свещички ми помогнаха много при криза преди време. Зарежи и тоалетната хартия и мокрите кърпички. Използвай хладка вода. Старай се чрез храната да регулираш изхождането, да е меко и редовно. По възможност да имаш и някакво движение, леки разходки. Много си млада, не бързай със прашките и секса. На мен ми казаха, че възстановяването ще отнеме 3-4 седмици. Времето така или иначе ще мине, важното е всичко да заздравее нормално и да не се получи анална фисура заради напрежението, защото и тя е трудна за лекуване.
Желая ти кураж и бързо възстановяване, а на всички останали- хранете се разумно, с повече свежи плодове и зеленчуци и се движете при всяка възможност. Към професионалните шофьори- спирайте при всеки удобен случай за кратко. Направете няколко подскока и няколко лицеви опори и продължете тогава. И дано никога не разберете за какво става дума. Бъдете здрави!