Споделена история от Здраве

Пъпки
Здравейте, момичета. На 21г съм и пиша за да ми споделите мнения относно изпитана козметика. Аз съм нямала проблемна кожа никога или акне, но от време на време ми излизат пъпчици, като искам да ми споделите за крем или козметика, която със първото намазване да има видим ефект. Напосюедък ми стават пъпки на горната устна най вече. Там много бавно избиват поне два три дни докато избие, за да я изцедя, след това ми остава нещо като белег докато ми изчезне напълно. Общо взето много неприятна ситуация. Та въпроса ми е дали имате нещо изпитано, коремче, мазило което да спомага в такива ситуации и да изчезват по бързо. Не използвам нищо кой знае какво-мицеларна вода, изловен гел, розова вода и крем това е
. Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Продуктите на Биодерма са хубави, позвам ги от няколко години и съм доволна.

2.   Даверцин ми помага на мен, ползвам го само при нужда. Обикновено след 2-3 намазвания пъпката спада.

3.   Лавандулов спирт, ухае приятно и не е агресивен към кожата. Струва малко над левче, опитай.

4.   Единственото нещо, което ми помага вече 16 години, е Акне Аут Актив (Активен лосион) на Биотрейд. Съставът е много тежък за кожата, патентован бил и не знам си какво, но крайният резултат си струва. Аз съм доста пъпчива, пробвах Ла Рош Позе, Авен, Биодерма, Ди Ординари, домашно забъркани илачи, хума, Скинорен, по козметици ходих, спрях всякакви животински продукти (по друг повод)... не и не. Упорито хормонално акне, по-голямата част, от което, подкожни пъпки. Няма изстискване, просто червени и подути болезнени циреи. Една аптекарка ми го препоръча преди много време тоя лосион и за седмица имах огромно подобрение. Докато го ползваш, получаваш сърбеж, кожата се лющи, опъната е, има дискомфорт. Хубавото в случая е, че твоите пъпки не са по цялото лице, така че може да мажеш само върху тях, а не навсякъде и ще си спестиш голяма част от неприятното чувство върху кожата. Имат и други препарати в тази серия, но не съм ги ползвала.

5.   Аз също имам проблемна кожа, но моето е хормонално и мога да ти кажа, че ако не си добре с хормоните нищо не може да ти помогне напълно, козметиката дава само някакви подобрения. Просто съм пробвала всичко и знам, че една пъпка решила ли е да излезе нищо не може да я спре. Кожата ми се лющи от сухота, мазах се със всякакви спиртове, маски и други агресивни препарати, кожата ми ще се свали, но пъпките си продължават, това което ми помага е здравословно хранене в комбинация със хубава козметика и спокоен начин на живот. Имам ли някакъв стрес за изпит или съм пред менструация, нищо неможе да ме спаси. Няма да ти препоръчам козметика, защото всяка козметика за акне действа по един и същи начин изсушава кожата и намалява кожният серум, не ползвай подхранващи кремове и маски, защото запушват порите. Добре е да използваш крем с киселини, но трябва да го комбинираш със слънцезащита, защото ще ти се появят пигментни петна. Спирт или спиртен тоник задължително, защото трябва да си дезинфекцираш лицето, все пак гнойните пъпки се появяват от бактерии, а и при добре почистена кожа съставките от крема действат по-добре. Когато си обезкосмяваш мустака също трябва да държиш много на дезинфекцията.

6.   Аз също имам проблемна кожа, но моето е хормонално и мога да ти кажа, че ако не си добре с хормоните нищо не може да ти помогне напълно, козметиката дава само някакви подобрения. Просто съм пробвала всичко и знам, че една пъпка решила ли е да излезе нищо не може да я спре. Кожата ми се лющи от сухота, мазах се със всякакви спиртове, маски и други агресивни препарати, кожата ми ще се свали, но пъпките си продължават, това което ми помага е здравословно хранене в комбинация със хубава козметика и спокоен начин на живот. Имам ли някакъв стрес за изпит или съм пред менструация, нищо неможе да ме спаси. Няма да ти препоръчам козметика, защото всяка козметика за акне действа по един и същи начин изсушава кожата и намалява кожният серум, не ползвай подхранващи кремове и маски, защото запушват порите. Добре е да използваш крем с киселини, но трябва да го комбинираш със слънцезащита, защото ще ти се появят пигментни петна. Спирт или спиртен тоник задължително, защото трябва да си дезинфекцираш лицето, все пак гнойните пъпки се появяват от бактерии, а и при добре почистена кожа съставките от крема действат по-добре. Когато си обезкосмяваш мустака също трябва да държиш много на дезинфекцията.