Споделена история от Здраве

Противозачатъчни
Здравейте. До сега не съм пила противозачатъчни, но вчера гинеколожкота ми изписа Белара. Единстевното което разбрах е че трябва да започна да ги пия първия ден когато ми дойде и да ги пия всеки ден и да се старая да е в един и същи час. Да ама не разбрах като свърши опаковката трябва ли да правя почивка 7 дена? Първо розовите хапченца ли трябва да пия или белите и кога въобще и как трябва да приемам белите. Моля да ме извините, че съм толкова некомпетентна по тази тема но съм на 19 и за 1 път през живота ми ще приемам противозачатъчни. Попитах гинеколожката как да ги приемам и тя каза от първия ден на цикъла и другото вече да си го прочета от листовката. Е, да. Прочетох я цялата, но се обърках И нищо не разбрах за това моля дамите да ми обяснят. Ако има въобще някакво значение - водя полов живот.

Коментари

1.   Повечето блистери противозачатъчни съдържат хапчета с активно вещество и 7 "празни" с друг цвят. Целта им е да не губиш навика да пиеш хапче всеки ден, но в същото време да правиш почивката. Значи в деня на мензиса, започваш да пиеш хапчетата с активно вещество и като изпиеш всичките - пиеш празните. Ако си сигурна, че няма да сбъркаш броя на дните, може и да не ги пиеш, но не ти препоръчвам. После наново със следващия блистер.
Пих противозачатъчни преди много време и се надявам да не те обърквам, но такава май беше схемата. Аз си определих точен час 20:00 вечерта, в който да ги приемам всеки ден, когато съм се прибрала от ежедневните ангажименти. Цикълът ми стана като часовник, кожата и косата ми по-хубави, но качих около 10 килограма и бях много чувствителна, ревяща и депресирана на моменти. Може би не са ми изписали правилните хормони, но това е моят опит. Прочети си пак листовката и успех!

2.   Идва ти днес, пиеш таблетка. Така пиеш всеки ден. Розовите са истинските хапчета и трябва да са 21. Белите са така да ги кажем празни хапчета, тях ги пиеш просто за да не се объркваш кога да почваш и лога да спираш. Когато пиеш тези белите (7) трябва да ти дойде в този период. На 8мия ден започваш нова опаковка.
Ако нещо греша някой да ме поправи-аз пия ясмин и те са само 21 хапчета - пия 21 и правя почивка 7 дни, в които ми идва и на8мия ден почвам нова опаковка.

3.   Прочетох ти листовката - започваш с розовите таблетки и след като ги изпиеш, минаваш на белите. Не почиваш между блистерите.

4.   Средно месечния цикъл е 28 дни, затова имаш 28 хапчета. По едно на ден, като свършат другата опаковка. Започваш с цвета от който имаш повече хапчета, като приключиш 21 хапчета би трябвало да почнеш 7те от другия цвят и да ти дойде.
Можеш да си сложиш аларма всеки ден в един и същи час, за да не забравяш.

5.   Приема на противозачатъчни ХОРМОНАЛНИ таблетки е най-качествения и бърз път към рак на гърдата!!!
Особенно при прием от нераждали жени. Те са на първо място, като причина за онкология при жените, следващата причина са дезодорантите водещи до рак на гърдата и едва на трето място рак на цервекса/шийка на матката/ причинен от човешки папилома вирус, предаван по полов път.
Здравето и последиците от медикаментите са ваша отговорност!
М1964

6.   По-добре не ги пий.

7.   Пиеш само розовите по едно на ден, белите 7 са безполезни те нямат лечебно вещество е тях, те служат само за да си поддържаш навика в дадения час да пиеш хапче, спокойно можеш да ги пропускаш.