Споделена история от Здраве

Болки в лявата част на корема под ребрата.
Здравейте ще го карам направо. Ходих на личен лекар защото имах обложен нацепен и бял език. Езика ми става червен като ям глутенова храна и се подува. А от сладкото става бял. Висок съм 180см тежа 60 кг преди година рязко отслабнах. Имам кръвни изследания от личния лекар и имам висока липаза
64.9 UL. От време на време имам хронична болка в корема под ребрата от лявата страна. Като ям хляб имам доста газове и постоянно гаргорене и киселини + обложен , бял и нацепен език. Може ли някакви съвети от какво може да е това. Като ям само зеленчуци и чисто месо нямам никакви проблеми с езика , но съм доста слаб. Ако може някой да ми помогне или да си даде мнението или да ме пренасочи към някой експерт ще му бъда много силно благодарен.
Поздрави.
Бъдете здрави.

Коментари

1.   Пиите вода бе хора! Описаното състояние е от обезводняване и се дължи евентуално на глутенова алергия.
Не яж хляб, спокойно можеш да замениш хляба с царевичен, елда, ориз, просо и др

2.   Намирисва ми на глутенова непоносимост. Ако е това, се спазват безглутенови диети, тоест трябва да се храниш с храни, НЕсъдържащи тази основна съставка. В днешно време обаче може да откриеш навсякъде в магазините (препоръчвам здравословните, в които се продават наистина качествени такива, но си имат и цена..), но голяма част от тях се предлагат в големите маркети също.
Аз лично установих наскоро, че нямам проблем със стомаха си след като спрях да консумирам хляб и тестени изделия, както и газирано. Намали мазното. Пробвай да изкараш по този начин поне за седмица и следи за резултати. Но най-вярно ще те насочи специалист. Успех.

-

4.   От автора: Пия много вода около 2, 5 л. /на ден. Не ям никакъв хляб и нищо тестено или съдържащо глутен от както останових тези симптоми. Сам си квася кефир и си правя кисело зеле и ям много зеленчуци и не ям нищо сладко ям около 100г белтъчини на ден. Обаче езикът ми още е бял.

5.   Далака.
Претоварвал ли си се някога физически?

Когато бягаш имаш ли болка вляво?
Ако да, далака.
Ако болката е вляво, но по-близо до средата, проблемът е стомаха.
Нервен стомах

Препоръка, диафрагмално дишане.