Споделена история от Здраве

Болка помощ
Здравейте,
момче на 20г. дали е възможно да ми расте мъдрец, на 20г.съм и мисля, че вече е късно да ми растат зъби нали?
Досега съм ходил на зъболекар само за рутни прегледи и никога досега не съм имал проблеми с зъбите или венците,но от два дни ме боли умерена болка края на лявата част на челюстта, където е венеца ѝ усещам с език нещо малко остро пърченце,мисля, че е мъдрец?
А аз мислех, че всички мъдреци вече са излезли.
Нормално ли е да има умерена болка докато излиза?
Досега не съм усещал такава болка, пия УПСАРИН със витамин с, помага обаче за кратко време.
Какво да правя?
И сега се питам дали въобще другите ми мъдреци са излезе или не са, защото за първи път усещам тази болка не е силна,но за първи път ме боли нещо свързано със зъбите.
Когато, съм ходил на прегледи зъболекара ми,казва, че всички зъби са си в добро състояние и нямам проблеми.
Последно ходех лятото на 2019г.просто спрях малко, защото всичко беше наред,а сега живота ми се преобръща.
Нормално ли е толкова рано да имам болки?
Мисля, че не е!?
Моля, вие се кажете лекарство, което ще спре болката.

Коментари

1.   Здрасти.
Вчера ми вадиха мъдрец, на 20 години съм. Не е късно да ти растат зъби, моите и точно този който ми извадиха почнаха да растат на 18. Болеше ме, но не беше фрапантно. Трябва да отидеш да ти направят снимка на зъбите, за да се види растежа им как е, понеже не винаги растат правилно, а дори и да растат правилно им се образуват кариеси и развалят другите зъби. Стандартна процедура е, не е страшно, но е по-добре да се извадят според мен. Моя растеше хоризонтално и ми буташе всички останали зъби, например.
За болката, кетонал на мен ми помагаше много преди да го извадя, течен аналгин и Патакофдал.

2.   Автор до номер 1

Благодаря за информацията.
Болката още вчера отшумя и усем, че вече е израснал.
Другата седмица ще ходя на преглед да видят как е израснал.
В момента имам леко подуване на блузата около мястото на на зъба, смисъл не се вижда с просто око, но аз го усещам като го пипна ще спадне ли?

3.   То едва ли имаш,
но ако имаш, свинска мас на мястото и пощипване на кожата в областта около ухото.

Може да не е зъб, преброй си зъбите Де!

Може да е един нерв, около ухото, забравих как се казваше, около ушите.
Ако се възпали боли като зъбобол.