Споделена история от Здраве

Ганглион
Здравейте! Жена на 23 години съм. От 1г някъде имам ганглион на китката, като досега само се съмнявах за това. Появи се тогава, боля ме няколко месеца и се скри и сега отново излезе, само че сега ме боли повече. Вчера ходих на ортопед и вече е сигурна диагнозата, но ми каза или да си седя така или да се оперирам, но ако се оперирам, можело после пак да рецидивира.
Личният ми лекар каза да не се оперирам засега, изписа ми мехлем за мазане и противовъзпалителни хапчета.
Не знам какво да правя. Днес уж щадих ръката, работих главно с лявата, но съм свикнала всичко да правя с дясната и ми беше изключително трудно да се усетя навреме, че посягам да върша движенията/дейностите с дясната си ръка. Не мога да върша почти нищо с дясната ръка, сутиена си не мога да закопчая дори, нито да се почеша, нито да вдигна нещо, лъжица не можах да вдигна днес, имам впредвид, елементарни действия. Като я оставя в покой, не мога да намеря поза на рълата, в която да не ме боли. Вчера дори не бях спала от болка. Засега не е особено голяма, но създава доста проблеми.
Проблем е, че и на двете работи, на които ходя работя с дясната ръка. Не ме бърка да се оперирам, искам да знам дали наистина рецидивира и дали е много скоро ако се връща кистата пак.
Благодаря.

Коментари

1.   Какво работиш, натоварваш китката лошо?
Тя причината трябва да се изясни, иначе ще излиза винаги.

2.   Беше ми излязла такава киста преди няколко години. Една баба ми я каза буквално "удари отгоре с по- дебела книга да се спука и готово".
Смях се, мислех че, ме бъзикат нещо. Отидох до близката клиника за всеки случай да ми кажат какво е (Не знаех още) и лекарят ми потвърди ганглионова киста. Препоръките бяха подобни, но по-скоро "ще се спука и изтече само. И да се оперира и да не, голяма е вероятността пак да си излезе". На майтап споменах на лекаря какво ми е казала съседката и той потвърди :)
Да не помислиш че е, в някоя селска клиника доктор от средновековието. В Мадрид се случва това.
Прибрах се с намерението да пробвам. Същия ден обаче имах задачки разни и стана късно, та отложиха за следващия ден. И не знам "уплаши ли се" кистата, но на сутринта я нямаше, беше се спукала. Обаче в последствие и други хора ми говориха за същият метод- удар с книга отгоре. Разпитай и пробвай ако искаш.