Споделена история от Здраве

УЖАС....
Здравейте. Имам нещо много странно, мина толкова много време, откакто промених целият си начин на живот и не мога да го върна, защото просто вече не съм същия. Гледам се в огледалото и не мога да се позная, все едно виждам чужд човек. Като изляза навън ми е лошо, имам дереализация и ми е много зле. Какво се случва с мен, страх ме е да не загубя контрол над себе си и да не полудея, да не забравя кой съм напълно и да вляза в лудницата. Не мога да се приема, все едно съм друг човек, заминаха ми целите, заминаха ми мечтите, не съм същия и не знам кой съм. Не мога да се приема. Имам страх от полудяване, шизофрения и тнт. Постоянно ме е страх и като съм с някой приятел гледам да се забавлявам, но както стоя и ми става нереално и гледам да го крия, ту отминава, ту се връща. Имам много колебания в живота си, не знам какво да правя и по какъв път да поема, като се погледна в огледалото, не мога да се позная и имам чувството, че не съм аз, а някой чужд човек.... Винаги си задавам въпроса кой съм аз и ми става много зле....Помогнете ми!

Коментари

1.   Вероятно имаш паник атаки, когато се случва ежедневно и постоянно говорим за паническо разстройство. Това е вид невроза, между другото е малкото зло, защото при неврозата имаш връзка с реалността и осъзнаваш всичко, случващо се. Казано по-просто, ти не си луд и няма да станеш луд, но си твърде тревожен.
Какво представляват паник атаките? Ами, при мен почти винаги започват с дереализация, чувството, че сънуваш или се гледаш отстрани. Това те замайва и започва поредица от лоши мисли- ще припадна, ще умра, ще повърна. Получаваш сърцебиене, може крайниците ти да изтръпнат, да те заболи стомах, да ти се повдигне и да не можеш да си поемеш достатъчно въздух. Всички тези симптоми не са опасни за теб, ти няма да умреш, въобще нищо лошо няма да ти се случи. Паник атаката може да ти причини само много силен дискомфорт, не да те убие. Уви, трудно е да мислиш рационално в такъв момент, но с нужната информация човек успява да се събере. Има упражнения за заземяване по време на атака, които наистина помагат. Твоята нагласа е най-важното нещо, колкото по-добре се справяш със страха си, толкова по-бързо преминава всичко. Е, след атака човек обикновено се чувства капнал от умора, но това е съвсем друга тема.

Лекува се, не е опасно и не те прави луд. Можеш да започнеш терапия с психолог и психиатър. Това означава да пиеш лекарства и успоредно да ходиш при психолог, който ще ти дава разни задачи за да увеличиш зоната си на комфорт и да станеш по-деен. Можеш сам да се опиташ да го пребориш и въобще не е изключено да се справиш, но това отнема повече време и особена упоритост. Познавам много хора със същия проблем, аз също вървя по този път. Мога да те уверя, че при правилните усилия и насоки, ти ще се подобряваш постепенно и ще започнеш да водиш напълно нормален начин на живот. Докато се навиеш да се задействаш, си купи валидол. Усетиш ли задъхване и ускоряване на пулса, слагаш една таблетка под езика. Помага за симптомите, не е силно лекарство, не води до пристрастяване, взима се без рецепта, но не трябва да надвишаваш дневната доза.
И си пусни изследвания на хормоните, понякога проблемът идва оттам.

2.   За такива сериозни неща се говори с професионалисти: психиатри и психотерапевти.
Ако си около София, ти препоръчвам амбулатория за психично здраве „Адаптация“.
adaptacia.info
Не съм свързан по никакъв начин с тях и нищо няма да получа от рекламата: просто знам, че лекарите там са добри и грамотни професионалисти, поне основателите – нещо за съжаление трудно за намиране сред днешните „психолози“.
И не се двоуми или срамувай да отидеш, моля те! НЯМА НИКАКВА НУЖДА ДА СТРАДАШ! Имаш проблем –> решаваш го.
Ако отлагаш, после сигурно ще се биеш по–главата как си могъл да си толкова прост и забит балканец, да не отидеш по–рано... ;-))

Взимаш телефона и звъниш.

3.   Strahbg.com погледни този сайт.Момчето което го е създало е минало през доста неща. Погледни книгите на Екхарт Толе "Силата на настоящето" .Работи върху себе си,не се отставяи тези мисли да те водят.Разпрасни този страх,как го изкарваш от себе си,поставяш го в ръце и започваш да излъчваш срещу него любов,обливаш го с любов идваща като лъч от сърцето ти и виждаш как той започва да се смалява.Ще се справиш! Друг вариант е консултация със психиатър и лекарства.Ще се справиш!

4.   Надбъбречните жлези не си вършат работата.

Пий сладък корен вечер.