Споделена история от Здраве

Как да спрем болката в тестиса?
Здравейте! Наистина се надявам историята ми да бъде публикувана и да получа съвети понеже вече наистина започна да ми писва! От време на време, например веднъж на месец или няколко седмици, ме боли левия тестис. Предполагам се получава, ако го натисна по някакъв начин. Боли цял ден и вече на другия ден минава. А понякога минава изведнъж. Понякога доста боли, чак съм се будел през нощта от болка. Хапчета като парацетамол не помагат. Ако има някой със сходен проблем как го решава? Какво да направя за да намаля/спра болката?

Коментари

1.   За такива случаи има едни хора, на които има казват лекари. Как може да питаш такова нещо във форум? Дори и да има лекар тук, какво очакваш да ти каже без дори да те е видял и без изследвания?

2.   Пробвай с лед и чесън.

3.   Проблемът го имам от няколко години. Няма как да отида на лекар, на 16 съм.

4.   Отиди на доктор.

5.   3, защо да не можеш, да не си сакат?

6.   Тесни дънки / панталони?

7.   Пробвай с Аналгин има по-силен ефект, вероярно нещо натискаш мястото по някакъв начин и сам си причиняваш беди

8.   Срам ме е просто да го показвам на непознати

9.   Ми като те е срам, търпи си цял живот. Нито си го откраднал, нито си единствения с такъв атрибут. Какво има да те е срам? Да не мислиш, че доктора гледа на него по сексуален начин или подигравателен? Той на ден вижда 20 като твоя - малки, големи, криви, всякакви и му е писнало от ташаци. Просто това му е работата на човека и гледа на тях като на работа. На никой не са му притрябвали твоите ташаци.

10.   Освен да не носиш тесни панталони/дънки (това води и до стерилитет), друго няма какво да те посъветвам.

11.   И аз мисля, че ако не е н здравословен проблем, е от тясно бельо или панталони. Преди годнини таака от отдни тесни къси гащи втора употреба ме заболя левия тестис. След това пак при тесни слипове понякога се е случвало. Ако не е от това отивай на доктор.

13.   На лекаря работата му е да гледа непознати, а годините нямат значение. Няма от какво да те е срам. Да не мислиш, че само пълнолетни хора ходят при познати лекари? Тук става въпрос за здравето ти, затова не се ослушвай, а отивай на лекар.

14.   Прилича на варикоцеле. Моето така започна - с болки в левия тестис отвреме-навреме (при варикоцеле по-често боли левия заради специфичното разположение на вените). После станаха по-постоянни. Най-накрая се прежалих и казах на нашите (бях на 15), че ме боли. Пратиха ме на уролог, онзи го хвана да прегледа (няма нищо срамно, то е лекарска среда) и каза - варикоцеле и че трябва да се оперира. Операцията беше 1-2 часа и не беше кой знае какво, възстанових се бързо. От тогава ми е по-добре определено, вече много години, но пак боли отвреме-навреме.

Един от начините да намалиш вероятността за развитие на варикоцеле е да вземеш по-стегнато бельо, което не позволява на тестисите да са много отпуснати. Също така не трябва да ги държиш много на топло, защото се разширяват вените (то по същество варикоцелето са разширени вени вътре в тестисите). Тоест ако много време стоиш седнал със скръстени крака хич не е добре. Има и трети вариант - има разни добавки дето май помагат, например имаше някакъв кестен за разширени вени. Бях започнал да го пия преди година. Болките почти изцяло спряха, което беше много добре, но по едно време взе нещо да ми прескача сърцето и ги спрях. Може и да не е било от тях не знам.

16.   Имах сходен проблем преди десет години. Беше периодична болка в ляв тестис, нещо като парене усещах.
Писна ми накрая, отидох на уролог. Пуснах спермограма - всичко чисто. След две-три години мъки се оказа, че е... поясна дискова херния в ляво, която притиска нерв в областта на ингвиналната гънка, а аз си мисля, че е тестис.
След балнеолечение и физиотерапия всичко изчезна с времето си.
Така че, замисли се и ти за проблеми с кръста дали не е?