Споделена история от Здраве

Да пия ли Ескапел?
Здравейте,

Вчера получих съвсем леко зацапване, с много блед цвят. 21 ден от менструацията ми е, но реших, че ми е подранило и ми идва. Вечерта правих секс и половинката ми еякулира в мен.

От тогава до този момент, включително и през нощта, нямам никакво кръвотечение. Обикновено ми идва на 28-29 ден. Обаче от няколко месеца съм подложена на силен стрес и това повлия на цикълът ми. Всеки месец (от около 5-6) ми идва различно, последния месец ми подрани с 3 дни.

Притеснявам се дали е възможно овулацията ми да се е изместила и заради нея да съм прокървила. Защото ако се окаже, че е овулация, шанса да забременея е много голям. Чудя се какво да правя. Дали да взема Ескапел или да изчакам още малко да видя дали ще ми дойде "напълно"?

Коментари

1.   Ако не искаш да ставаш сега мама, пий ВЕДНАГА хапчето.
И за друг път ще ти кажа, ако си здрава и млада жена, никакво броене не ти помага, както и секс по време на менструацията. Огледай се - всяка булка е бременна, можеш ли да си толкова найвна?

Естествените методи за контрацепция с броенето, с изкарването преди еякулация са САМО ЗА БРАЧНИ двойки, които искат да ОТЛОЖАТ забременяването, но МОГАТ ПО ПРИНЦИП да си позволят деца А И ГО ИСКАТ.

Разбираш ли разликата - едно е да не можеш и да не искаш да забременяваш, друго е да отлагаш просто.
В твоя случай забрави за секс без кондом, без хапче за контрацепция. Просто си играеш с огъня, а ФИЗИЧЕСКИТЕ И ПСИХИЧЕСКИТЕ последици от един аборт СА НЕПРЕДВИДИМИ!!! Може цял живот да се наложи да живееш с тях (безплодие, депресия, дори абсцес), и за какво? Заслужава ли си?

2.   Толкова съм притеснена... През 2 минути проверявам дали не ми е дошло. По принцип почти винаги съм така- първо имам зацапване и след това ми идва напълно. Но сега твърде много се забави, а и от вчера няма нищо.
Авторката

3.   И, какво сега - притесняваме се и чакаме. Отиди до аптеката и си вземи едно хапче, философията не е голяма! Или след седмица си вземи тест за бременност.
Който спи с мъж без контрацептиви, трябва да може да живее с последиците. Такъв е животът

4.   Пий го ВЕДНАГА!!!! Друг път секс без презерватив НЕ ПРАВИ!! Престанете с този метод на доверие. Пак ти казвам, ВЕДНАГА ГО ИЗПИЙ! Колкото по-скоро, толкова по-добре.
*Яса

5.   Успокой се, ако толкова те е страх да си бременна да имаш дете пий хапчето, няма лошо, сега с този стрес и проблеми ако имаш и бебе като нищо следродилна депресия. Иначе си е игра с огъня да го правите без кондом.

6.   При цикъл 28 дни... на 21 ден няма как да забременееш... дори да е свършил в теб!

7.   Пий Ескапел ( и задължително пий Поумнел! :))
Вземай предпазни мерки навреме, за да си спестиш тревогите.
Дори при малки шансове да забременееш, ако това се случи - няма да си МАЛКО бременна.
Айде, бъди здрава и ...умната :))
Ел

8.   Ползвай презервативи бе!

9.   Не е много хубаво да се пие често, но при такава ситуация няма смисъл да пишеш тук, а щом се притесняваш възможно най-скоро отиваш и си купуваш, за да избегнеш притесненията. Но все пак мисля, че ще ти дойде. И при мен е така-първо зацапване, после ми идва... понякога след 1-2 дни. Без паника :)

Мег*

10.   Благодаря на всички за отговорите. Вчера привечер изпих въпросното хапче, защото нямаше и следа от цикълът ми. Някоя друга ако е пила Ескапел би ли могла да сподели как се е чувствала след това. Защото на мен вечерта ми прилоша, за малко да припадна. Беше ми страшно замаяно през цялото време, гадеше ми се.

11.   Авторке, не драматизирай!
Въобразяваш си. Забрави за случилото се и си гледай живота. Очаквай да ти дойде скоро. Хайде, и умната!

П. П. пила съм два пъти в живота си, единият път ми дойде след това, другият път пък ми закъсня с 2 седмици... но не съм се притеснявала за бременност. Съветвам те да си вземеш кондоми и да ги ползваш за в бъдеще. М-у другото, хапчето сега не те предпазва от бременност, да не почнеш пак със сексуалните си практики!
За 10 години ползване на кондом, ми се е скъсал само 2 пъти. *взех тогава хапчето Смятай, дали си заслужава да не ползваш. И без това за жената е все едно, гледай себе си и не прави компромиси с тялото и здравето си!!!

12.   Не драматизирам изобщо, дори смекчих малко :) Вечерта толкова силно ми прилоша и причерня, че ако приятелят ми не ме беше хванал щях да се свлека на земята. След това силно гадене. Абе ужас. Днес пак замаяност... Като цяло не ми е добре изобщо. Но по-добре да изтърпя тези симптоми, отколкото последиците от аборт.
Авторката

13.   Определено, авторке!!!
Абортът ще те овреди, ако не физически, то психически цял живот. Дано да ти е лошо от друго нещо (жега, ниско кръвно), но е много добре, приятелят ти да го види това и друг път да си спести също драмите, ползвайки кондом!
Най-важното е той да разбере, че това е положението!
И без това си опука патрона, в следващите 3 месеца не можеш да взимаш хапчето.
Според мен просто трябва да пиеш повечко вода, лежи си, почивай си. Ще ти мине, най-късно утре. Може и просто да ти идва, нали и без това ти закъснява. Споко!

14.   Има вероятност да станеш мама. По принцип на около 21 ден от началото на цикъла, яйцеклетката се занества в матката. В този период могат да се получат леки кръвотечения, които да оцветят течението ти в бледо розово и които траят 2/3 дена. Съмнения за бременост (ако не бяхте правили секс без презерватив) са обосновани едва със закасняването на цикъла. Тъй като приятелят ти е свършил в теб в последната фаза на овулацията е добар идея да вземеш Ескапеле възможно най-бързо, защото колкто по-рано го вземеш, толкова по-висока е вероятността да подейства, с всеки изминал час, тази вероятност намалява (прочети листовката).
Лола

15.   Здравейте, искам да попитам, ако вчера сутринта ми е свършила менструацията и вечерта приятеля ми е еякулирал в мен, трябва ли да взема Ескапел и каква е вероятността да забременея?