Споделена история от Здраве

Цистит
Снощи ставах по няколко пъти да ходя до тоалетна, което е рядко за мен. Днес обаче отидох 2 пъти нормално по малка нужда, след което започна едно чувство, сякаш ми се пишка, но не мога. При всяко следващо ходене пишкам нормално количество и в края получавам болка, а след това през цялото време чувствам че ми се пикае, а съм ходила вече преди секунди...
Какво да правя започвам да се притеснявам, май е цистит

Коментари

1.   Уринал Експрес 6 сашета - в момента са намалени в SoPharmacy
Монурал - 2 сашета

Монурала го изпиваш веднага. След 24 часа другото саше ако все още си много зле, но вероятно ще се оправиш и с едно. Уринал Експрес както пише го пиеш, може да се наложи втора опаковка. Това ме спаси. Монурал не е точно антибиотик, което е добре. Все пак прочети листовките внимателно, аз само споделям какво ми помогна. Важно е да изпиеш Монурал преди лягане например, и да не ходиш до тоалетна. Още след 30 минути-час ще спрат позивите.

2.   Може и да е цистит.
Но може и да си настинал.
Ако мислиш, че имаш цистит можеш да пробваш тази статия:
https://hranene.framar.bg/хранене-при/хранене-при-цистит
Аз преди години така се излекувах от цистита

3.   Чети в посока психически причини и имунитет, емоции и умора. Прочети препоръките та хомеопата д-р Михайлов помага веднага, лично изпробвано. Можеш да започне и с уринал акут веднага, прочети повече.

4.   Вземи си червена боровинка, например Уринал Акут и пусни изследвания за обикновена и стерилна урина. Като излезе резултатът коментирай с лекар.

5.   Иди на лекар или в някоя аптека за адекватен съвет, тук коментиращите не са много наясно.

6.   От авторката : благодаря за бързите отговори.. Снощи бях много зле, пишках и малко количество кръв което ме уплаши адски много, а в края получавах една остра болка която буквално ме караше да се извивам...
Днес се чувствам малко по-добре въпреки че отново я има тази болка но доста по леко се усеща. А и урината почва да си става леко жълта, докато вчера беше напълно безцветна.

7.   Антибиотик Ципрофлоксацин, на 8 часа, 3Х2 Цистостоп-Рапид, поне 3 дена и след това поне една опаковка Цистостоп-Хроно, защото циститът има гадния навик да се завръща.

8.   Неоринал Уринал Акут. Ако не мине до 2-3 дни или се влоши, отиваш да изследваш урина. Там ще си покаже дали е бактерия или обикновена настинка

9.   Номер 1, Монурал Е антибиотик - фосфомицин. На теб може да е помогнал, но ако бактерията при авторката е резистентна на този антибиотик, ще го загази. Хем няма да се оправи, хем ще трябва да чака, за да може да и излезе антибиограмата (приемът на антибиотик скрива бактериите).
Едно изследване е по-малко от 20 лв, излиза за няколко дни. Авторке, не експериментирай, ами си иди на лекар...

10.   Преди време аз се борих с тази напаст Циститът. Наистина е хронично и има навик да се връща. Аз близо три години страдах от тази гадост. Докато се чувствах зле ми предписваха антибиотик и след няколко дни се оправях, но след антибиотика ми изписваха разни там поддържащи лекарства, като Уринал акут и всякакви от този сорт. Даже веднъж ми преписаха някакво лекарство за 100 лв., но и то не помогна. Докато пиех антибиотик се чувствах добре, но после всичко се връщаше каквито и лекарства да пиех. Тогава пробвах с чай за бъбреци по Ламбрев, който струваше 1 лв. и след поредната доза антибиотик реших вместо скъпите лекарства да пия от него (пих го три месеца всеки ден) и се оправих. Вече 6 година карам, откакто не съм получавала.
Опитай този чай. Успех!