Споделена история от Здраве

Раждане и пролапс
Здравейте,

До колкото разбрах след почти всяко естествено раждане се получава някакво смъкване на влагалището дори да няма симптоми. Знаете ли дали може да се направи нещо за да се предотврати? Имате ли такъв пролапс дори и да е без симптоми? Ако имате успяхте ли изобщо да го излекувате или ако вече се е случило нищо не може да се направи? Чудя се ако това се случва почти всеки път и няма какво да се направи защо изобщо има смисъл да се мъчим с естествено раждане и дали не трябва да се избере директно секцио.

Коментари

1.   Темата е много обширна и може да ти отговори само някой гинеколог, правил целенасочено изследване. Пролапса зависи и от хормоните, които са през цялата бременност, от предразполженост, конструкция на таза, килограми, съпътстващи заболявания, раждане и т. н

2.   С две думи не знаете нищо, но карате жените на раждат естествено и после да си ходят с последиците.

3.   Аз родих нормално, но нямам последици. Бебето беше малко, роди се за 10 минути напъване, но знам че съм от малкото, които имат такива раждания. Отдолу не изглеждам раждала в никакъв случай. Въпреки това, знам че с годините е нормално, дори когато не си раждал, да се получава отпускане и спадане. За целта имам кегел топчета и правя упражнения с тях за тазовото дъно. Малко лубрикант, мушкаш топчето около 4.5 см голямо, трябва да влиза плътно и като ходиш да трънка вътре в теб.

4.   Здрави седалищни мускули и проблеми няма да има.

5.   Номер 2 ние тук нищо не те караме. А да твърдиш, че не знаеме нищо при все че твоето тазово дъно си е твои тазово проблем.... леко наглееш. Като си тръгнала с този тон със същия и ще ти отговоря. Изключително неграмотно не е да си неинформиран, а да се информираш от неправилните места. Също така да правиш констатации на обширен въпрос само върху един кратък отговор които ти е даден. На въпроса ти. Раждала съм когато бях на 19 след това на 20. Децата не бяха едри. аз нямах разкъсвания. Ражданията ги определям като нормални. Но все пак са раждания и са достатъчно травмиращи. При кихане изпусках капки урина. Това нещо се възстанови от самосебе си. Има и упражнения Кегел. Правила съм, но не бях постоянна за това не отдавам. възстановяването на тях. След години при посещение на гинеколог разбрах че имам много леко смъкване. Работя тежка работа може и тя да е допринесла.
Ако си схванала от гореизброеното зависи от прекалено много неща, в това число и от индивидуалното ти състояние. Имай предвид обаче, че едно секцио може дори да е смъртоносно. От епидуралната при грешка можеш и да се инвалидизиращи. За бебето доколкото съм запозната също не е безобидно. В крайна сметка раждането не е пикник. Подготви се добре , тоест не се подготвяй на места като сайт които е със съвсем друга насоченост!