Споделена история от Здраве

Вдигане на температура
Здравейте, доста неща четох за вдигане на температура и не разбирам защо децата искат да се тровят, аз лично съм яла суров картоф преди години, беше малък и едвам го изядох, защото беше ужасен, но ефект имаше и вдигнах температура, макар че не беше много и ми беше зле. А защо е нужно да вдигате температура, за да не ходите на училище и т.н.? Има и куп други начини да ви е зле без да имате температура, естествено не трябва да ги правите тези неща, но ако не сте пушачи и изпушите цигара за 1 минута ви гарантирам, че ще се чудите къде се намирате. Пуших от време на време преди и изпуших една лека цигара за отрицателно време и после беше ужас за мен. Свят ми се виеше, едвам ходех и бях много зле, часове наред не ми мина. Но не е това начина да не ходите на училище, деца!!!

Коментари

1.   Това показва на какво ниво е образованието. Децата се чувстват по-добре с температура (болни), отколкото здрави, но на училище. Извода е за учители и родители.

2.   Не се хваля, но като дете бях майстор в това да изимитирам температура. Винаги имах в стаята найлонови пликчета и тънки латексови ръкъвици. Ставайки сутрин първо отивах в банята, където пълних два от пръстите на ръкавицата с вода, връзвах ги и ги режех, а пликчето пак с гореща вода и го слагах на челото. Вече "екипирана", всичко в джоба и си щипех бузите, за да почервенеят. Така отивах при майка ми и й казвах, че ми е зле и мисля, че имам температура. Следваше задължителното пипване на челото и констатацията на майка ми, че май съм топла и да сш отида в стаята и, че идва ей сегя. През това време слагах едното "пръсче под езика, а другото подмишницата(уточнение: майка ми винаги е мерила температурата под мишншцата с живачен и в устата с електронен, уж за по-сигурно, днес и аз така правя, макар, че не знам защо). Преди да влезе ги слагах зад възглавницата и вече готова почвах с измерването на тимпературата. Обаче чрез този метод си подсигурявах по 3-4-5 дни болничен, щото "вдигах" по 38-39 градуса температура, които няма как да са от нищо и да ми мине за 1 ден. Обаче трябваше и да я паддържам тая температура, та тоя метод не е много удачен. Майка ми винаги като боледувам и ме кара често да си меря температурата и дя пращам снимки, та все този метод ползвах като е на работа, а като вечер си беше вкъщи ми я мереше пак и трабваше са седя наложена с компреси и да пия чайове.

Най-тъжно/смешно беше, когато веднъж "вдигнах" внимателно ниска температура към 37.5, за да пропусна един тест, а после оше на следващия ден наистина се разболях от грип, бях многа болна, беше ми много лошо не можех да сваля температурата под 39 градуса няколко дни.

3.   О6з също вдигах температура. Майка ми винаги излидаше преди аз да стана и просто няколко пъти и звйннах, че ми е зле и й пратих снимка на термометъра. Но не съм се тровил, само се правих на болен.