Споделена история от Здраве

Експеримент по психология
ИЗСЛЕДВАНЕ НА ЦВЕТНИ АСОЦИАЦИИ
Как езикът влияе на вашето виждане за света?

Здравейте приятели, търся участници за експеримент по психология който провеждам като част от обучението ми. Ако имате интерес моля попънете тази 5 минутна анкета

https://surreyfahs.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_0OL3OE6D4nXGeIC

Коментари

1.   Къде е анкетата?

2.   Къде е анкетата?

3.   Вярно е че майчиния език има огромно влияние над възприятията ни за света, но къде са ти въпросите?

4.   https://surreyfahs.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_0OL3OE6D4nXGeIC това е линкът благодаря за интересът!

5.   Искам да попитм модераторите след като сте ми премахнали линка с анкетата, как мога да го споделя с хора в този сайт? Прочетох правилата, не намерих да пише че неможе да се споделят линкове. Анкетата е направена с Qualtrics (висококачествен софтуер за анкети). Благодаря!

Мод: нямаше линк в темата. Ще го добавя ръчно.

6.   Ми пак не се отваря-грешен линк!

7.   6, при мен става.

8.   Проучването набра достатъчно участници.
Много благидаря на всички за ценният принос! :)

9.   8, би ли обяснила повече за целта на проучването, резултатите и изводите.

10.   Разбира се! :)
Аз съм студент по психология. Този експеримент е част от проучване което правя като част от изискването за дисертация, за да мога да се дипломирам.

В този първи експеримент генерираме концепти, опитваме се да разберем колко хора ще свържат белят цвят с чистота, намример, черният с тъга, и т.н. Как хората спецялно от Бгългарска националност, защото има културни разлики. Например: в България е възможно черният цвят да се асоциира с тъга, поради подсъзнателната връзка с траурните ритуали характерни за нашата култура. Това всичко са само хипотези. Надявам се да мога да започна анализа на събраните данни до 2 седмици. След това ще споделя резултатите тук.

След генерирането на концепти ще има втори експеримент.
Ако проучването е успешено ще бъде публикувано като статия в английски научен вестник, заедно с още един друг експеримент който е анализирал данни от руски граждани.
Има много малко данни, с български участници, за това е от голям интерес какви резултати ще покаже.

Много благодаря на всички за проявеният интерес!
П.С. Ще споделям тук когато имам прогрес за хората на които им е имтересно :)