Споделена история от Здраве

Работа с компютър
Здравейте и привет на всички, тук. Пиша Ви относно продължителната работа с компютър и предпазване от вредното ѝ вияние. Предстои ми избор на кариера и образование, затова съм се спрял в сферата на компютрите или по-точно, писането на софтуер. Проблема, е че при тази професия, както се и подразбира, се стои много време пред компютъра. Затова си мислех, има ли взможност да ми кажете какви параметри(тип на матрица, резолюция, размер и т.н.) са добри при закупуването на монитор или лаптоп, максимално щадящи здравето на очите.
Като по-несигурен вариант също съм си мислел да си взема лаптоп и да си купя проектор, за да си прожектирам екрана на стената и по-този начин да намяля трептенията и излчването до някакна степен. Това дали е възможно?

Благодаря за вашите отговори!Успешна идна седмица!

Коментари

1.   От опит - по-големия проблем е с кръста от продължителното седене.

2.   Това, че очите се развалят от монитори, е мит. Кратуната и очите болят от прекаленото взиране, което уж се ''лекува'' с правилото 20/20/20 (на всеки 20 минути, за 20 секунди, се гледа в точка на 20 фута далеч от монитора).

Мониторът е хубаво да е поне 144 херца, за да не дразни толкова, а както ти казва номер едно, проблемацията е седенето по осем или повече часа, което ти е ава майката на кръст и колене.

Братан.

3.   Има таблети с електронно мастило, който може да използваш за втори екран. Скъпи са и бавно им се презарежда екрана, но може би са вариант?