Споделена история от Здраве

Криви колене
Здравейте, на 17 съм. Момче. От 13 годишен съм забелязал че колената ми са криви на вътре. На буквата Х. Ходил съм на ортопеди - нищо особено не казват, нито операции нито упражнения. Сигурен съм че има и други с този проблем. Има и компетентни в тази област. Моля кажете за упражнения за да ги изправя. Грозно е . И от малък не нося къси панталони, заради това. Срам ме е да излизам, и с дълги панталони пак личи.

Коментари

1.   Здрасти, момиче на 19 съм и съм с проблем като твоя. Пробвала съм какво ли не, но не мисля че не що помага. Но недей се вманиачава в това, никой няма да тв върне заради коленете ти, нито пък момичетата ще гледат тях. Като момиче да ти кажа честно преди ми беше голям проблем, защото първо си предразположен към повече контузии второ си мислиш, че всички първо това забелязват в теб, но наистина не е така. В момента вече си нося и рокли и къси гащи и всичко, единствено токчета не слагам защото ме е страх да не стане беля, защото при тази ки позиция на коленете това се случва в пъти по лесно. Може би до някаква степен плуването ми помогна, но пак ме съвсем.

2.   Това се оправя с упражнения като клекове но правилно изпълнени.

3.   https://m.youtube.com/results?sp=mAEA&search_query=exercises for x-shaped legs
Прави някое от тези упражнения и мисля, че ще има ефект, поне би следвало да има. Иначе, твоят "проблем", ако може да се каже, че е такъв, го имат много хора и според мен едва ли това е толкова фрапиращ, освен в главата ти и няма нужда да се криеш, особено в жегите през лятото. Всеки има нещо, което не харесва в себе си.
Ортопедични стелки мисля, че също могат да помогнат, но не съм сигурна, затова разпитай.

Black Sabbath

4.   Google. YouTube.

5.   За твоята възраст все още има възможност - йога! Запиши на първо време класове с учител (проверен, в днешно време някои каго се научат да поздравяват слънцето се мислят за готови инструктори) да те насочва и помага за правилните изпълнения на упражнения, извини и т.н. Наблегни на учител именно за йога упражнения, а не медитации. Има също упражнения от физиотерапия, но са базирани на йога, а йогата поне можеш да се научиш да си я правиш и сам докато при физиотерапията си зависим докато можеш да си плащаш от терапевта.
Ето ти например 3 простички упражнения:
https://youtu.be/fNVw3Fv8wro
На испански е, но показва достатъчно ясно. За второто: като застанеш в позиция до стената, започваш да натискаш стената с кракът си, можеш да си помагаш и с горната част на другият крак, който остава от външната страна за по- голям натиск.

6.   https://www.youtube.com/channel/UC3mbElwYBPZkZqJwOguZOWA
Свържи се с с тях :)