Споделена история от Здраве

Психолог - София
Здравейте,
има ли във форума хора, които са посещавали и още посещават психолог в София.
Какви са впечатленията ви? Помогна ли ви? Как се отркива подходящ специалист и как се отсяват добрите от шарлатаните? Знам че в България законодателството и регулациите не са много стриктни към тази професия.
Трябва ли да се споделя всичко с него/нея?
Всякаква практическа информация би била полезна.
Моля само хора с опит да пишат!
Поздрави,

Коментари

1.   Посетил съм 3 от най-добрите и нищо не ми помогнаха.

2.   Гледай видеата на Академия Щастлив живот в ютюб и сподели после.
За съжаление нивото е потресаващо ниско на всичко в България и на психолозите също. При тази при която ходих аз, ми подвикваше, разказвах й за проблем в работата, казах сферата на дейност, но не исках да казвам фирмата и тя директно ме попита, коя е тази фирма, което въобще не я касаеше. Моя позната ходи при друг психолог с опит и й казал, какво да направи, което е анти психология, всеки сам трябва да реши за себе си а не психолога ти казва какво да правиш и последното топ психолог, приятел на мои колега му казал, как хем пари изкарва, хем се кефи много, проститутки, които като се връщат в България се виждат с него, очевидно, защото не им лесно и дори и да се кефи, професионалната етика изисква да не го казваш.
Савоусъвършенствай се, чети и сам ще си помогнеш повече.

3.   Аз съм ходила именно в София, мога да споделя и имена с препоръки, които знам, но имайте предвид, че основната работа се върши от вас.

Ако мислите, че отивате, говорите си няколко пъти и проблемите са решени - нищо общо. Изисква време и сериозна работа от ваша страна и извън сесиите.

Зависи и за какъв тип проблем става въпрос. Примерно ако е травмираща случка/инцидент, е много подходяща EMDR терапията, която не всеки специалост я владее и т.н.

Ако желаете, дайте малко повече подробности относно проблема, аз ще опитам на база тях, да ви дам най-подходящия съвет или име на терапевт.

Успех :)

4.   От автора:
Ами накратко, имах травмиращо детство и сега единственото, което чувствам е гняв. Преди можех да го контролирам, но вече все по-трудно успявам.

6.   Само веднъж ми се наложи да ида при шаманка, така и викаха и то отдавна.

Знам само, че когато влизах в сградата всичко ми беше черно, тежко, някак си страшно.
Когато излязох след час и половина че и повече, с учудване видях, че там има красив цветарски магазин, че е слънчево и топло.
Генерална промяна.

Какво направи жената?
Ами нищо, само ме питаше елементарни неща, свръх елементарни, и аз като ревнах, като захълцах, рев и това е, рев.
Хълцам, сълзите текат, и олеква, олеква...

Днес няма да ида при никого,
вземам химикал и пиша, пиша и пак пиша.
И олеква, и олеква, но въпросите си ги задавам аз, свръх честно, свръх директно.
Защото проблемите сме си ги затлачили ние сами, не си признаваме собствените грешки, не искаме да се видим отстрани, упрекваме всеки друг но не и себе си.

А на мен лично на години нищо няма да ме накара да се разкрия пред чужд човек, с различен възглед за живота, с различен житейски опит и да му и плащам.

Такъв човек ще направи всичко, за да не се товари с твоите проблеми, ще се прави на психолог, щото това е учил, щото така си изкарва хляба.
Да, може и да има свестни, но всеки сеанс по-малък от три часа без прекъсване не е достатъчен, за да влезе човек сам в душата си.

Психолозите се навъдиха, защото църквата не е на мястото си.
И моралът изчезна, уви.

А вие пробвайте с писане, но не го пазете дълго време, прочетете го един два пъти пак, ще се видите отстрани така и после в боклука написаното, в кошчето, в реката на ситни парченца в гората.