Споделена история от Здраве

Премахване на бенки от лицето
Здравейте. Имам няколко малки и леко изпъкнали бенки на лицето. Имам ги откакто се помня, кожата ми е доста светла. Проблемът е че вече няколко пъти ги разранявам, когато се бръсна. Колкото и да внимавам...веднъж едната я срязах много лошо и като заздравя раничката, падна...мислих че няма да се появи вече, но скоро след това отново се появи в същия размер.

Знам че не е никак добре да се разраняват, не ми пречат от естетическа гледна точка, не мисля че ме погрозняват, но просто ги разранявам и вече обмислям да ги махна.

Кой е най-добрия метод за това? И възможно ли е при недобро премахване да се появят отново? Трябва ми ефикасен и безопасен метод, има много обяви на дерматолози и козметични центрове, които извършват тази услуга, но не знам към къде да се насоча.

Някой, който си е махал да сподели може би.
Благодаря.

Коментари

1.   За лице е най-подходящо с лазер, защото оставя най-малки поражения след себе си, но пък при него е най-голям шансът бенката да се появи отново.

Най- ефикасният метод е добрият стар скалпел, където след премахване, не остава нищо от бенката, но остават белези. И като цяло поне 3 месеца зараства всичко докато започне да изглежда що-годе нормално. От личен опит.

Иначе бих те посъветвала да минеш един профилактичен при дерматолог, там ти гледат абсолютно всички бенки със специален апарат, гледат коя може да се пипа и коя не, също дали има опасни и там могат да ти разяснят вариантите.

Успех :)