Споделена история от Здраве

Заразена ли съм с ХИВ?
Преди 4 месеца има връзка с едно момче и правехме секс само без презерватив. Разделихме се, защото той замина за чужбина и от тогава се чуваме от време на време. Напоследък (вероятно се психясвам) си мисля, че може да ме е заразил със СПИН. Не съм имала никакви симптоми и съм в добро здравно състояние. Той също е що-годе свестен и добър човек, но не зная защо толкова се притеснявам, а ме е страх да си направя тест :( Мислите ли, че има от какво да се притеснявам,при положение,че от 4 месеца не съм имала никакви симптоми на ХИВ,нито съм боледувала или вдигала температура?

Коментари

1.   Дали имаш HIV може да каже само кръвният тест. Как да ти отгворят непознати през монитора?
Не, нямаш основание да се притесняваш.
Да, имаш основание да се притесняваш.

Хващай един отговор за ушите. Все едно ще е...

Ел

П. П. Моето лично предпочитание клони към вариант две. И без да си пипнала HIV имаш основание да се притесняваш всеки път, когато правиш секс без презерватив. Особено с човек, когото не познаваш достатъчно добре.

2.   Нищо ти няма. Това е параноя.

3.   Направи си тест, но ХИВ не се проявява за 4 месеца! Това е сложен вирус, някои живеят цял живот с него и не знаят, че са приносители.
В България иначе сред хетеросексуалните няма толкова СПИН. Има към 2000 регистрирани случая само, и да - реални са вече, защото получават медикаменти, които им позволяват да живеят, и то дълго и сравнително нормално

4.   Не си въобразявай, не изпадай в паника, но ползвай презерватив друг път. Тези които са носители на ХИВ, нали знаеш как са го пипнали. Умната за напред.

5.   И аз по-скоро мисля, че е параноя, защото не си легнах с въпросния човек на 2та среща, а след около 3 седмица. Имам чувството, че си внушавам

6.   Те симптомите могат да дойдат след няколко години, обаче за да си сигурна, си направи тест и стига с тия паранои.

7.   Направи си теста не само заради себе си, но и за хората, които евентуално би могла да заразиш.