Споделена история от Здраве

Къде изчезна грипът?
Забелязвате ли как грипът изведнъж изчезна. Ковид си вихри навън, а грип вече няма а не ся говори за него. Как стана това изведнъж? При наличие на отрицателни тестове и грипоподобни симптоми, човек го гледат като неандерталец, вече всичко е covid, сякаш други болести няма...

Коментари

1.   Хахха да, другите са във "ваканция"
Няма грип, няма дори най- обикновена настинка...да, това което мислиш е!

2.   Тялото когато е подложено на две болки регистрира като усещане само по-силната. Същото е и с коронавирусът. Когато имаме коронавирус и грип всичко е коронавирус защото вирусите са умешани в супа във въздуха, следователно винаги е корона и грип не се регистрира.

Чорбаджията на курникът

3.   И аз го забелязах, питах и жена ми мед. сестра и нямаме отговор. Може би защото хората малко или много спазват дистанция, носят маски, заведенията са затворени, няма толкова масови събирания, децата не са на училище (вероятно те в най-голяма степен допринасят за грипа, защото са най-податливи и най-големи разпространители, ние самите често се заразяваме именно от дъщеря ни, която носи вирусите от училище, после тя се оправя, но през това време вече ние сме болни и я заразяваме наново и става омагьосан кръг).

4.   Предвид това, че напоследък около 20% от тестовете за КОВИД са положителни, то най-вероятно грипът се е загубил в част от останалите 80% (нека да не забравяме, че хората си правят тест, ако имат симптоми или ако ще пътуват нанякъде). Тъй че грипа си го има, ама никой не се фиксира върху тези случаи.

5.   За грип не знам, но децата ми постоянно влачат нещо от градината, даже и аз покрай тях. Има и болни и от пневмония и с настинки.

6.   Те и другите болести "изчезнаха".
Те и covid толкова го лекуват, само приказки за насаждане на страх, неадекватност, а много от хората, починали от covid, по-скоро починаха от неадекватни медицински грижи или липата на такива.

7.   Не е изчезнало нищо. Те пуснаха много вируси. Вниманието е насочено в Короната. Няма логика другите да изчезнат а коронния да не. Много са.

8.   Грипове и другите болести не са спирали да се вихрят. Просто в момента се говори най-много за Ковид.
Аз преди седмица бях лепнал някакъв вирус- температура диария. Направих си 2 бързи теста и 1 PCR, които излязоха отрицателни (живея в чужбина и тук си ги поръчвам онлайн и пробата я пускам по пощата).
Иначе е нормално при изолация, дистанция и маски, част от типично сезонните вируси, грипове и настинки да намаляват.
2019 година мен и цялото ми семейство ни тръшна някакъв много як грип. Поне 10 дни бях на антибиотик, а по принцип съм си спортяга и не бях пипал антибиотици от години.

9.   Не си прав, просто не ти обявяват грипа по тв. Преди 12 дни дъщерята беше с грипни симтоми ходи при личния дадоха й три дни болнични за работата и оздравя, без тестове, без антибиотици. Според лекарката й беше нормалния пролетен грип.

10.   Авторе,защо задавяш въпроси ,на които сам знаеш отговора. От провокации нямам смисъл

11.   Грипът си е между нас, но вече се именува Ковид. Скоро слушах доктор да казва, че вдигне ли човек температура, това е само от Ковид!? Лекарската професия стана най елементарната, защото вече има само една болест, всички други болести изчезнаха и всички доктори се борят само с Ковид.

12.   Има си ги, просто се карат както обикновено. А и хората почнаха да не си плюят в лицата и да си мият ръцете. О, чудо!!!

13.   Еми не е само Ковид. Допреди 3 дни бях с грипоподобни симптоми и тъкмо щях да правя тест, когато почнаха да ми избиват пъпки на конвийр и си оказа, че имам Варицела. От днес моя приятелка(също не е калара като малка) също е с темпиратура и най-вероятно също ще се изрине. Абе болестите са гадно нещо независимо какви са, но определено неглижират другите неща заради ковид.

14.   Следвайте ветеринарна медицина,там има много повече болести и е много по-интересно,няма ковид,а животното неможе да ти каже от какво е болно.На човешкия доктор му казваш какво ти има и той пак нищо неможе да направи.Веселбата е пълна,а сме все още в увертюрите.Кой знае какво ще е в същинската част.

15.   Бог знае къде е заровено кучето, но ще кажа само едно-навсякъде си нося маската, носът ми също е покрит, а не като повечето-да стои извън маската! А вчера като ходих да гласувам-машинно разбира се, като влязох в сградата, си надянах ръкавиците и после влязох в изборното помещение, носих си и химикал с гумен накрайник за сензорни екрани! А и нито един член от комисията не ми нареди да си сваля маската, както предупредиха по време на кампанията! При напускане на сградата си свалих ръкавиците! А и забелязах, че съм единствения гласоподавател, който носи ръкавици-всички други бяха без! Само не знам защо ни плашат с този вирус-как досега не ме е хванал, пък всеки ден все има заразени? Откъде ги измислиха, не знам! От магазина ли, от автобуса ли, от влака ли-нали всеки, който е там е с маска и не виждам откъде може да дойдат тези заразени хора!

17.   Има си грип просто той е по-слабо заразен от коронавируса и заради носенето на маски по магазините и дезинфекцията е доста изчезнал!