Споделена история от Здраве

Някой излекувал ли е свръхактивен пикочен мехур?
Някой излекувал ли е този упорит и труден за лечение синдром на свръхактивен пикочен мехур? Хомеопатията помага ли?

Пробвам с хомеопатични лекарства, но още няма ефект. Не се отказвам да се лекувам, но ще минат очевидно години. Пробвам и с гимнастика на тазовото дъно, но и от тази гимнастика няма ефект. Лекарствата пък за свръхактивен пикочен мехур само отслабват половата система и временно намаляват позивите за уриниране. Нулев ефект от лекарството Везизол. Само странични ефекти видях от него. Хомеопатията поне няма такива странични ефекти.

В моя случай е отслабнала и мускулатурата на простатата, освен на мехура.

За позивите за често уриниране нямам думи. Като е раздразнен много мехурът, уринирам през 5 минути до 30 минути, а в най-добрия случай уринирам през 1 час. Така вече 20 години не мога да намеря решение на проблема. Често имам лъжливи позиви за уриниране по 1 капчица, но имам чувството, че е пълен мехура.

Коментари

1.   На колко години си? Кога последно си правил ехография на пикочния мехур? Правили ли са ти цистоскопия? Микробиологично изследване да се провери за инфекция?

2.   Чувал съм, че може да се излекува до някаква степен с ботокс, но трябва да се консултираш с доктор.
Също ако спазваш определена диета - да не пиеш кафе, алкохол и други си мисля, че може това да доведе до подобрение.

3.   До номер 1.
На 30 години съм. Правени са всички изследвания и не откриват нищо.
Автор

4.   Здравейте, от аптеката може да си вземете билката церевична коса. Надявам се да ви помогне