Споделена история от Здраве

Майка ми е болна от рак
Здравейте, аз съм Радослав и съм на 14г.

От няколко месеца майка ми се държи странно, не е в настроение, не и се говори и изглежда изтощена. От скоро започна да посещава лекари, но категорично отказа да ми сподели какво й е, въпреки че сме си много близки и аз и споделям всичко.

Аз обаче не се отказах и започнах да ровя из нейните вещи (знам че не е редно), в чантата й, по шкафове и чекмеджета, с цел да разбера какво се случва. Намерих документи от лекари, после чух един разговор с баща ми, когато те си мислеха че ме няма, а аз бях до вратата и слушах.

И разбрах че майка ми е болна от рак на гърдата.

Притесних се много, ядосах се, защото тя не заслужава това, освен че се грижи за всичко вкъщи и за нас, също се грижи и за дядо ми, който не е добре след прекаран инсулт. Ходи на работа, беше много весел човек, а сега е променена и умислена.

Не знам какво следва, дали ще я оперират или подлагат на някакви терапии, не знам дали ще се оправи, тя е на 39г. и не искам да я загубя, страх ме е много, не знам как да й помогна. Толкова съм тъжен и тя го забеляза, но аз не и казах какво съм разбрал, иска ми се всичко да е наред, но това е като кошмар. :(

Коментари

1.   Разбирам какво ти е.
Най-важното нещо е ти и татко ти да сте до нея, да й помагате, да си говорите. Излизайте, разсмивайте я и не се дръжте с нея като с болна. Изключително важна е нагласата, ако се сдуха и се затвори в себе си няма да е добре, но вие не бива да го позволявате! Бъдете до нея, не й позволявайте да навлиза в дълбоки мисли и да се предава.

2.   Много силно се моля и се надявам майка ти да оздравее. Млада е, понякога организма се справя. Търсете и алтернативни лечения, стимулиращи имунната система, ако тя разпознае тумора като чужд, ще го унищожи моментално (колкото и в напреднал стадий да е). Ако е в ранен стадий открит рака, също има голям шанс да се излекува. Моля се за вас, да попаднете на точните лекари и точното лечение и майка ти да оздравее!!!

3.   Приятел, ако е открит на време и ако е започнала лечение всичко ще е наред. Лекува се това гадно нещо! След това ще се следи ежегодно и при евентуална нова поява ще се приложи отново лечение. Всичко ще бъде наред, приятел! Ще се оправи майка ти и ще си живее до старините и внуци ще види, че и правнуци може. Безброй такива жени има. И млади и стари! Подкрепяйте я и бъдете изключително сериозни в лечението и проследяването! Всичко ще се оправи!

4.   Казваш и в прав текст и я питаш какво става. Ракът не значи смърт задължително. Прочети за психосамика и рак и ще разбереш много неща. Бог ни изпраща болести да се осъзнаем.

5.   Отиди на църква задължително и говори с хората там. Помолете се

6.   прочети и гледай клипове в Интернет за Саркис Инджиян и накарай баща ти да отидат при този човек и се моли, това е най силната енергия която може да излъчиш в опит да и помогнеш. Дано оздравее

7.   Живота е несправедлив, свиквай... Във нашия малък град доста млади по на 20-30год. си заминаха от тази диагноза, даже една съученичка се спомина когато бяхме още 2 клас. Просто приеми реалността и дай кураж на майка си да несе предава.

8.   Помагай й повече. Тя има нужда от почивка. Преуморила се е и затова се е разболяла. Отмени я за грижите за баща й, болен от инсулт, за да може тя да си почива. Грижете се за нея.

9.   На леля ми и сложиха диагноза рак и и дадоха три месеца.
Вече три години е жива и здрава, цигарите ги спря за малко, сега наново.

А диагнозата беше кофти, рак на корема, отвориха я и я затвориха.

Знам, че сина и и взе Б17, и още нещо, но не помня.
И по мое мнение,
операцията не е решение, това го зная от дядо Владо, ако имате книгата на Владимир Бошнаков.

При дядо Владо водихме една съседка, след операция на гърдата, махната и цялата гърда.
Жената направи 40 дена диетата на дядо Владо и се чувстваше доста добре, но знам, че дядо Владо и каза, че по-добрия вариант е бил да не ходи на операция.

Всичко е настройка.
Прочетете на дядо Владо книгата, той е покойник, беше при Гала два пъти на гости.

Ето под това заглавие е в ю-туб:
"Гала ще запознае зрителите с един изключителен човек Владо Бошнаков 28 11 2014"

Много, много е важно майка ви да се научи да диша дълбоко, да ходи на раходка, да вярва в добрия късмет.
Млада е и има шанс и всичко ще е наред.

10.   Молете се за нея. Отидете в Руската църква в София, Бачковския манастир и Кръстова гора.
Мисля, че трябва да си откровен с майка ти. Прегърни я, поплачете ако трябва за малко, но после се стегнете и се борете. Радвай я с успехите си в училище, с добро поведение. Не я тревожи с проблеми.
Имам 2 колежки, които имаха същата диагноза. По цяла година бяха в болничен, за да се лекуват. Минаха 15 години и повече оттогава. Слава на Господ - работят и са добре. Дано и при майка ти нещата се развият успешно за вас.

11.   Здравей!
Минавал съм през това - майка ми имаше рак и се наложи да й премахнат единия бъбрек. Разбирам те напълно, разбирам защо си тъжен и разтревожен, това е най-нормалното нещо на света в такъв момент.
Знам, че не е лесно. Кажи й все пак, че си ги чул като са си говорили с баща ти, но не я упреквай, че не ти е казала - не е искала да се притесняваш и ти излишно. Повярвай ми, на нея и баща ти също не им е никак лесно в момента. Подкрепи я, кажи й няколко мили думи.
Всичко ще е наред, ще намерите добър специалист. При рак на гърдата прогнозата е благоприятна. Не падайте духом и нещата ще се наредят!