Споделена история от Здраве

Дълбоко ухапване от хамстер...тетанус, бяс?
Здравейте, имам домашен хамстер от 5 месеца, като никога не е бил в контакт с други животни освен когато е бил в магазина с братята и сестрите си /живея в чужбина и там хамстерите се размножават с цел продажба по зоомагазините/.

Днес за пръв път ме захапа средно дълбоко, изтече немалко количество кръв и се притеснявам може ли да ме зарази с нещо?

Преди близо 2 години имах реимунизация за тетанус и дифтерия, като бустъри се слагат на всеки 10 години.

Промих с ракия и сложих антисептичен крем, мислите ли, че трябва да отида да си сложа тетанус отново?
Благодаря.

Коментари

1.   Не, не мисля.
Но ако искаш можеш да звъннеш на личния си лекар и да питаш.

3.   Не е лошо да си сложиш ваксина срещу тетанус отново.
Купи си от аптеката Браунол и Кислородна вода и промивай с тях. Не знам какъв е този крем, който си сложил, но не е хубаво да слагаш мазни неща върху раната, тъй като ще започнат да се образуват анаеробни бактерии (обичащи липсата на кислород).

5.   И мене ме е хапал хамстер, много неприятно чувство, но не съм мислила за болести. Както и да е. Как изобщо може да отглеждате тия плъхове? ! И говоря общо. Мразя всякакви дребни гризачи. Като толкова ги обичкате, имаме къща в дивалъка, която не можем цяла година да отървем от съсели, горски сънливци, както щете ги наричайте, все са от рода на тая дребна сган. Вземете си, колкото поискате, цункайте си ги като са ви толкова милички и сладички, да ви миришкат на "хубавичко" и да чистите мизерии. Не разбирам хора, които имат дребни гризачи.

6.   От авторката:
Благодаря на всички отговорили, вече ми мина, да чукна на дърво нямаше никакви проблеми и раната си зарастна. Не си сложих тетанус, реших,че няма нужда.

До номер 5:
Моя хамстер го целувам, прегръщам, реша, подстригвам и го глезя като мое дете.

Всеки си има предпочитания за животни разбира се, някои харесват змии, гущери, хлебарки, жаби например. Аз харесвам гризачи от всякакъв тип - плъхове,мишки, морски свинчета и нямам нищо против тях, а относно предложението Ви за къщата - ако можеше да стане с едно щракване на пръсти щях веднага да дойда, поне още 10тина гризачи щях да си осиновя хаха.

Иначе относно чистенето- той не мирише понеже е малък, чистя му на всеки 6 седмици (клетката му е доста голяма, 1.70 дълга) ама ако вече са плъхове и морски свинчета тогава ще миришат...доста. :D