Споделена история от Здраве

Симптом на психическо заболяване ли е?
Здравейте на всички! От няколко месеца насам, при дядо ми се случва нещо, което започна да ни притеснява. Той е на 93 години, но поддържа се, не е на легло, обаче в последно време като излезе навънка и не знае как да се прибере, не помни къде живее, вкъщи- не може да се ориентира къде е банята, постоянно трябва да има някой при него. Ако отиде в кухнята, не знае как да се върне обратно в стаята си и това вече се задълбочи. Особено, когато излиза навънка, постоянно трябва да има човек с него, защото тръгва в друга посока.
Това според Вас признаци на някакво психическо заболяване ли са?

Коментари

1.   Паркинсон вероятно, заведете го при личния за направление. Най-верятно психиатър ще изпише подходящите лекарства.

2.   Привет!
Съветвам ви да се допитате до медицинско лице, но искам да отбележа че губенето в познатата домашна обстановка е един от основните симптоми на състоянието деменция-болест която засяга огромен брой от хората на старческа възраст. Забелязали ли сте други симптоми при дядо ти примерно трудност при подбиране на думи, дезориентация във времето,внезапна отпадналост и т.н?
Поздрави и се надявам да не е повод за притеснение

3.   Има Алцхаймер

4.   Старческа деменция, Алцхаймер.

5.   Дядо ви е много възрастен и вече има деменция .Заведете го на невролог или поне ЛЛ.

6.   Нормално е от възрастта да става така, моят дядо на 96 беше същия

7.   Алцхаимер или деменция.

8.   Не,това е от възрастта ,а болестта е деменция,но не съм сигурен точно.

9.   Засегната е психиката, но причината е физическа - най-често слабо оросяване на мозъка и микроинсулти.

10.   Звучи като деменция. Нормално е на тези години. За съжаление няма какво да се направи, освен да го пазите.

11.   Деменция

12.   Деменция или Алцхаймер. На тези гдини чето срещано. Заведете го на невролог. Познава ли вас? Бърка ли близките си? Има ли спомени за случки от същия ден или преди 1-2 дни?

13.   И моя дядо беше така на 90 години. Излиза от вкъщи не затваря вратата. Отива навънка и не знае как да се прибере. Същите неща които описваш. Деменция. Не помни.