Споделена история от Здраве

За оредяването на косата при мъжете
Да да знам, поредната темата за оплешивяването при мъжете.

На 27 съм и досега винаги съм си харесвал косата, нормална по дължина, светло кестенява, тънък косъм. Но в последните месеци забелязвам как областта около слепоочието започва да оредява (не да се дърпа назад линията на косата, а просто е малко по-рядка в една област). Усещам, че може би скоро ще заприличам на истински чичак, а досега винаги съм си слагал поне малко паста и съм си оформял косата. В областта на брадата, по принцип нямам късмет, понеже не мога да пусна никаква. Имам само мустаци и брадичка, по бузите ми има общо 10 косъма. Но брадата въобще не ме притеснява, мога и без нея, ако поне си имам косата още дълго време. За капак на всичко имам и акне, представете си каква комбинация се получава.

Гледах как е бил баща ми в това отношение, и при него някъде на тези години е започнала да се отдръпва косата, но пък е имал прилична брада, за разлика от мен.

Някой да има изпробван лек срещу това състояние?

Коментари

3.   Това е нормално, и при мен се случва. Според китайската медицина не бива мъжете прекомерно много да си хабят сексуалната енергия с еякулацията. Изразходва се “чи” то, жизнената сила, според тях това води до болести. При мен е на сезони, особено пролетта се увеличава, но също зависи и от това което пиша... е, може би си внушавам. Но под душа, когато сложа шампоана, понякога падат десетки косми, понякога само пет-шест... Но ползвам това прозрение, за да наблягам на други неща, имай пред вид жените предпочитат за брак повече човек с хубав характер, отколкото с хубава коса ( : . м29

4.   Моята коса започна да оредява още на 16-17 години. Баща ми и на 60 години имаше коса и то доста гъста. Но единият ми дядо е бил плешив, а понякога тези неща идват през поколение и аз съм изтеглил късата клечка.
Бях посетил лекар, който ми беше предписал геритамин, после и ревалид, плюс някакъв спирт и мазило.
Пих, мазах, пробвах и някакви народни илачи, масажи и подобни, но нищо не ми помогна. В крайна сметка на 19г си обръснах главата и съм така вече 10 години.
Гледам в момента са много популярни Microneedle Derma Roller. Можеш да видиш какво представляват, общо взето си масажираш скалпа с това валяче, което дразни и стимулира скалпа. Но може цялата работа да е скам.
Според мен не е зле и да си провериш хормоналният баланс, защото наистина хормоните са голямо нещо и се отразяват на тялото.
Другото нещо е стреса и храненето.

5.   Присаждане на коса май е най-сигурният вариант. Има добър и евтин лосион на Евтерпа срещу косопад, но той е за хора, чийто скалп не се оросява както трябва и това води до оредяване. Ако искаш, може да опиташ ей така, някъде около 10 лева е пък кой знае... http://www.infarmaciq.com/evterpa-serum-kosopad/

За пъпките от личен опит мога да препоръчам само лосиона Акне Аут Актив на Биотрейд. Много е силен, ще ти създаде доста дискомфорт на лицето, но за дни ще имаш значително подобрение. Нищо друго не ми е помогнало независимо от цената, марката, препоръките на дерматолози, хранителни режими и прочее. Разбира се, не лекува причината за акнето, която сигурно е хормонална в твоя случай, но поне нямаш пъпки на стари години.

6.   Дихидротестостерон е основният виновник за косопад при мъжете, проучи. Не само, но основно.
Трябват ти задължително:
Витамин Д
Омега 3
Цинк
Ферритин (Не знам дали така се казва точно и на български, но на кирилица ще ти излезе инфо на руски, а с латински букви ще ти излезе на английски и други езици) - отговорен е за складиране, транспортиране и контролирано освобождаване на желязо в организма.

Основните причини са хормонални, диета, вътрешни възпаления.

Желателни като допълнение:
Запарки от розмарин с мащерка и коприва, втриваш добре в скалпа, правиш продължителен масаж от минимум 5 мин. Трябва да раздвижваш скалпа с кръгообразни движения в двете посоки, да загрее и да попива добре течността. Половин час престояване и после отливане с неутрален шампоан или дори ако можеш да се снабдиш с най- обикновен, домашен свински сапун.
Прави си също масажи на скалпа с водка (проучи) като изсъхне не мирише. Дезинфекцира (гъбички т.н) и поддържа затоплено (възбужда фоликула на косъма).

7.   При мене бе започнало от горе на скалпа да ми оредява косата, направи да пада, оправи се като я пръсках с хининова вода на Милва за 2 лв. има я по аптеките и козметиките. Втривах водата в корените и оставях така да изсъхне.