Споделена история от Здраве

Депресия
Здравейте, аз съм на 18 години и мисля, че страдам от депресия. От 5 години вече се чуствам така, всякаш съм от друг свят и нямам желание за нищо, докато другите се развиват. Причината може да е от стрес, че винаги съм бил под него или че не ме оценяват. Родителите ми винаги са ме сравнявали с други и това още повече ме засегна.

Коментари

1.   Ако имаш възможност отиди при психолог.

2.   Сега! Депресията е много опасна ако не предприемеш мерки!

Упражнение 1:
Първо си отговори на въпросите: на лист хартия.

Щастлив ли съм? //да//не// Защо?
На всеки отговор задавай въпроса защо докато не стигнеш до краен отговор (решение)! Бъди изкрен със себе си иначе всичко ще бъде безсмислено.

Упражнение 2:

Правиш си челийндж за 30дни

-Без слушане на негативна и груба музика:
-Без маструбация!!!
-Без ядене на вредни храни! (Защото и храната е много важна за нервната система)
-Без негативни мисли (слагаш една ластичка на дясната ръка и при негативна мисъл я дърпаш силно да те заболи)
-Без негативни и обидни думи излезли от устата ти! (Защото всичко се привлича от нас самите)

-По 1 комедия минимум 1 час на ден!!
-По минимум 1 час лицеви опори коремни преси някаква тренировка на ден!
-Ще правиш и по 1 час нещо на ден което ще ти помогне в дългосрочен варянт , (дали ще учиш допълнително за изпити дали ще учиш допълнително език и ще се развиваш)
-По минимум 30 мин или 1 час разходка с приятели , с кучето или сам навън (както се чувстваш най-добре)
-Със всяко ставане отваряш очите и на момента казваш "Този ден е един страхотен и хубав ден , благодаря ти Господи за този хубав ден) дори и да не го чувстваш просто го кажи и ще го почувстваш.
-По 30 мин пред огледалото и се гледаш в очите и ще си казваш точно обратното т.е (аз мога , аз съм по-добър от другите , аз съм невероятен , аз съм красив , аз имам високо самочувствие за себе си , аз мога и аз ше се справя със всичко , аз съм стъбилен , аз съм непоклатим , аз съм забавен , аз съм такъв какъвто аз преценя)

-никакъв алкохол , кафе (ще пиеш чай от мащерка и лайка)
-Задължително избягвай хората които те дразнят дори малко ако ще стой сам но не и с тях!
-направи си днеяник в които да "изсипваш" настроението си как се чувстваш за да не таиш в себе си и да ти тежи.

И много важно сподели това с родителите си , кажи им , че не се чувстваш добре. Ако са някакви старомислещи и смятат това за ненормално , по добре не им споделяй а ги избягвай защото явно те притискат психически , искам да знаеш , че ти МОЖЕШ И ТИ ЩЕ СЕ СПРАВИШ ЗАЩОТО ТИ ИМАШ СИЛАТА ДА СИ ПРИЗНАЕШ ЧЕ ИМАШ НУЖДА ОТ ПОМОЩ. И си достатъчно смел да кажеш какъв е проблема.

Ти си страхотен.
Искам да знаеш, че живота е хубав. Казва ти го човек който щеше да умре от паник атаки притеснения, и депресия.

След тези дни просто е невъзможно да не се почувстваш добре ако правиш всичко , Да! В началото първите 15 дни ще се наложи да правиш всичко на пук на себе си дори да не го чувстваш и вярваш в себе си го прави! Обещавам ти че след 30 дни ти ще си много по сигурен смирен уравновесен , балансиран , и спокоен човек.

След тези 30 дни помисли какво желаеш от живота си и какъв искаш да станеш с какво да се занимаваш и т.н Вярвай в себе си и в своят успех.

Ако имаш въпроси @abv.bg

3.   Абе номер 2 човека е в депресия а ти му отнемаш и останалите малки удоволствия в живота. Не се прави така, той да не е войник от армията. Не че съветите ти са скапани, просто не са подходящи за 18 годишен депресиран човек. Нищо лично. Пък и да си оставиш пощата няма да ти се зачете от модераторите братле.

Към Автора: Първо виж какво наистина ти куца в живота, направи си една равносметка къде искаш да се развиваш и тръгни в правилната посока. Все има нещо в което те бива и към което имаш желание да правиш. Гледай клипчета в нета може и да се обучиш на нещо което може и да ти помогне. Пък и да си оставиш пощата няма да ти се зачете от модераторите братле.

Ако депресията ти е сериозна, а не просто да си сдухан щото животът ти е скучен, се посъветвай със специалист. Много важно е да си изследваш витамините Б12, витамин Д, фолиева киселина. Защото може и да е оттам. Направи си едни кръвни изследвания.

Относно родителите ти, говори с тях ако не те вземат насериозно и не проявят разбиране, потърси от други роднини, или приятели но на тези на които можеш да споделиш това. В противен случай излъжи родителите си че ти трябват пари за нещо и отиди с тях на специалист. За препоръчване е да е мъж. Жените не са добри психолози. Да не прозвучи сексистки ама си е така.

Може да изпълниш някой от предизвикателствата на номер 2, но не всички, намали вредните храни, излизай повече навън, слънцето в важно за синтеза на витамин Д, който е свързан с депресия. Мастурбирай един път в седмицата или два.

Успех младеж и горе главата и запомни едно много важно нещо:

Фокусът трябва да е винаги върху теб, не се сравнявай с другите, следвай мечтите си и желанията си.

4.   Спри да слушаш радио/подкастове/музика със слушалки. Замени ги с природни звуци - вятър, морски вълни, птички в гората.