Споделена история от Здраве

Болки в корема
Здравейте! Темата е малко неудобна,но имам нужда от съвет...
Аз съм момче на 20 години.
Имам проблем със стомаха,работата е там,че не изпускам достатъчно газове и постоянно ме боли коремът и е много дискомфортно. Ходил съм по доктори изписват ми много хапчета,които помагат за 2 дена и после е същото.
Когато ги пия първите два дена ситуацията е неконтролируема при всяко малко натоварване,навеждане пръцвам,но след два дена пак спиратт да помагат! 2два пъти ми правиха клизма и пак не помага... Не знам какво да правя.

Коментари

1.   Скачане на място. Пробвай и ще се убедиш сам. Сутрин след като станеш и вечер преди да си легнеш просто скачай на едно място поне по 1 минута.

2.   Какви хапчета ти изписват? С какво се храниш? Питай родителите ти дали имате възможност да пуснеш един тест за хранителни непоносимости. Откога имаш този проблем? Болезнените газове са симптом на нещо. Първото, което ми идва на ума е честа консумация на храна, която не ти понася на корема. Мога да дам пример с лактозата. Ако организма ти не произвежда достатъчно от ензима лактаза, когато консумираш млечни продукти, съответно лактозата в тях, не успяваш да я разградиш. Следват газове, дискомфорт, та може и разстройство. Не е задължително проблемът ти да е от лактозата в млечните, може от друга храна да е. Начин да откриеш коя е е да се наблюдаваш. Да следиш с какво се храниш и как ти се отразява. Когато заподозреш конкретна храна, изключваш я за няколко дена да видиш дали няма да изчезне проблема.