Споделена история от Здраве

Дискомфорт в областа на слабините
Здравейте група!
На 25 години съм и от известно време няколко месеца (4-5) усещам лек дискомфорт в областта на слабините,около тестесите.
Прегледан съм от двама уролози един в Стара Загора и един в София. Според тях всичко е наред изписаха ми да пия милгама и простамол уно. Мястото на дискомфорта най точно бих го определил между двата тестеса. Всичко започна от левия бъбрек ,имах болка и доктора ми каза че имам камък ,изписа ми хапчета стеролит и ми обясни че камъка сам ще излезне. от откриването на камъка минаха вече близо 6 месеца и доктора след последния преглед ми каза че съм го изхвърлил.Въпроса ми е някой имал ли е същите симптоми дискомфорт в областа на слабините по точно между двата тестеса и ако може да ми предложите добър уролог.
Извинявам се ако не съм обяснил ясно проблема си и благодаря за разбирането.

Коментари

2.   Като специалист по лекарствата, милгама и простамол не бих, казал,
че ще имат някакъв ефект при болката между тестисите, по скоро са ти го изписали да се успокоиш.Купи си витамин ц, вероятно ти няма нищо, ако има ще мине само и щом вече нямаш камъни... :)

3.   Съгласен съм с но 1. Повечето лекари предписват плацебо за да се успокоиш . Явно не си спокоен след като пишеш тук, дори след прегледи при уролози.

И аз имам подобни проблеми на твоите ,само че имам и уголемена простата , в резултат на което развивам лесно възпаления на пикочните и семенните канали. При това пикая кръв. Даже веднъж имах кръв и в спермата .
Направих си скенер в Берое, защото се съмняваха за рак. Нямаше нищо подобно. Просто възпаление , а то понякога обхваща и тестисите. Но според мен виж уролога там и си направи и ти скенер. Малко е скъп , 350лв , но ще покаже много неща.

Имам някакво предчувствие че лекарите в Тракия и тия в Берое нещо си подливат вода един на друг , от което страдат пациентите.

4.   До номер 3.
Бях на преглед в болница Ритъм. Прегледаха ми тестесите на ехограф и също така с напипване. Нямам рак, тумор според докторите всичко е 6. Не чувствам болка просто усещам дискомфорт който преди го нямаше и вече става от няколко месеца. При прегледа доктора ми каза че нямам варикоцеле, просто не мога да си обясня какво допринася за този дискомфорт. Може би имам някакво обяснение, лятото като бях на работа, сутрин ползвах тоалетна и след това цял ден се стисках, тоест до 17:00 и от тази моя глупост мисля че нещо се случи. Знам звучи малко глупаво

5.   Ходи на проктолог, може да имаш вътрешни хемороиди, началният им стадии дава такива симптоми, при мен беше така, ходи докато е навреме.
Поздрави!

6.   За камъка пий бял тамян, има го във всяка църква. Дори профилактично, няма с какво да ти навреди, тамяна е смола. Пий много вода, докато усетиш, че ти се пикае, отивай веднага, без да се стискаш нито минута и.. ако нямаш приятелка, поне си имаш 2 ръце, та се постарай поне 1-2 пъти да освобождаваш тестисите си от съдържание, че може и това да е причината.

7.   От автора: Здравейте група.Слес няколко дена ще си направя една спермограма която би дала голяма яснота от къде идва този дискомфорт. Благодаря за мненията!

8.   Авторе как е минала спермограмата ? Има ли някакви отклонения от нормата или всичко е ок?