Споделена история от Здраве

Относно солариум и слънчевите бани по време на бременност
Здравейте! Въпросът ми е към дами,фенове на коланите процедури и слънцето.Посещавали ли сте солариум по време на бременност? А слънчеви бани? Има ли опасност от появата на петна по кожата или риск за плода?Ще бъда благодарна за компетентни отговори.

Коментари

1.   Има засилена вероятност от пигментации по време на бременност, да. Отделно да не говорим колко вредно е за кожата и колко повишава риска от рак. Не е задължително да се разболееш, но най-малкото е, че след време ще изглеждаш много по-възрастна, отколкото си.

2.   Не бих рискувала здравето на детето си за такива неща. Няколко месеца може да се издъежи и без това.

3.   Абсурдно е по време на бременност да се ходи на солариум, лекарите забраняват даже да се излага корема на слънце ( ако се ходи на море), поради опасност за плода. След като родиш да , но преди това е абсурдно, прочети за влиянието от солариума към бебето.

4.   Мисля, че не е добре и за плода - претопля се. Консултирай се с наблюдаващия бременноста ти акушер-гинеколог.

5.   Толкова ли не можеш няколко месеца да издържиш без слънчеви бани и солариум? Естествено, че е вредно за бебето, както и горещата вода. Ако се печеш като гущер цял ден, бебето може да прегрее, все пак е в околоплодна вода, която също се нагрява. А за солариума да не споменавам колко е вредно лъчението и не само за бебето. Но явно за теб на първо място е външният вид, а не здравето, щом първо питаш дали се появяват петна, а чак след това дали е вредно за бебето. Свикни с мисълта, че ти не носиш "плод", както го наричаш, а своето бебе, което е изключително крехко създание и трябва да го пазиш като очите си, а не да го подлагаш на ненужни експерименти.