Споделена история от Здраве

Дали да се обрежа
Имам проблем който искам да споделя с вас преди да говоря с родителите си защото ме е срам. Значи на 20 год. съм правел съм секс 2-3 пъти но с доста зор.

Проблема е следния главичката ми излиза доста трудно и става много голяма като излезе но и кожичката нещо сякаш ми опъва и члена ми става по чувствитилен при допир и ми е някак некомфортно.

Въпроса ми е следния четох тук някви теми за това че боли много при обрязване. И много ли съм дърт за обрязване и дали ще ми е по добре ако се обрежа. Помогнете че се чудя какво да правя.

Коментари

1.   Трябва да идеш на лекар. Но може би наистина ще е по-добре да се обрежеш. Възможно е да имаш някакъв проблем. А за обрязване не мисля, че е късно. Не би следвало по време на процедурата да боли. Има лазерно премахване. Евентуално след това може би ще боли. Но така или иначе ти трябва консултация.

Иначе сексът е по-хубав с обрязан мъж :) Аз съм момиче на 24г. Пробвала съм с рязан. Наистина сексът е различен и по-добър.

2.   Мен, ако биеше повече чикой като си бил малак сега нямаше да е така.

3.   Можеш да се обрежеш. Не се тревожи.

4.   Аз не мисля да се обрязвам, защото не ми е нужно. Пък и това е турски обичай. Няма да се чувстваш конфортно след обрязване, защото си по-голям. Аз съм на 12

5.   Аз се обрязах миналата година. Да ви кажа въобще не боли докато те обрязват. Само дето след това често ще ти се ходи до тоалетната. В продължение на седмица. Като отидеш там те карат да се съблечеш чисто гол. Има два начина: с упойка и без упойка. С упойка не усещаш нищо. Вече ви казах. Не боли при обрязване. Ако имате такъв проблем, се обрежете. Съветвам ви.

6.   Здравейте :). Аз лично нямам проблем със забелването на главичката, но тази ципа която имам долу ме постяга малко и кожата ми се връща леко, но си остава оголен все пак.. Въпроса ми е дали ще е по-добре да" клъцнат" тая ципа която имам и как ще ми е без нея секса по-хубав ли ще е и т. н. мерси ;)

7.   Незнам аз още нямам такива проблеми но мисля да се обрежа защото като чета тея работи за болестите ми става гадно чак... мисля да се подложа на тази болка отколкото да страдам после. На 12 години сам но сам 100 % сигурен че ще се обрежа незнам дали е правилно но вече сам го решил.

8.   На 22 год съм и се обрязах поради почти същия проблем при тебе може да е късо гемче при мен е фимоза. Какво да ти кажа боли не може как да е но само 1 седмица после е поносимо и после даже ще се кефиш на вида на пишока си уверявам ти щом се налага направи го колкото по рано толкова по-добре! :) Успех!

9.   Да ви кажа и сам на 12 и също ще си направя обрязване, предпочитам докато сам по малък от колкото на 25-30 ;)

10.   Аз съм на 20 години и имам въпрос свързан с обрязването, надявам се да ми помогнете със съвети. Та имам си сериозна приятелка и редовно правим секс, нямаме проблеми със секса, тя е доволна и аз.. НО при мен се случи така, че като мъничък имах много проблеми с забелването и много ме болеше. Водиха ме на доктори и т. н.. След време почнах да лъжа нашите, че всичко ми е наред, защото ме беше страх, заради болката... И много по-късно някъде около 15-годишна възраст успях напълно да я забеля. Цялата работа е там, че като ми стане кожичката, която е отпред си остана по тясна и ме боли, като го забеля. Ще ида на доктор със сигурност, но искам да разбера нещо повече за обрязването в случай, че се наложи. Благодаря Ви! :)

11.   Здравейте аз съм на 19г. и аз имам проблем с обелването на главичката и пениса ми е по чувствителен. Мога ли да се обрежа сам или трябва да ме оперират.

12.   Сам не можеш да се обрежеш-прави го хирург уролог, в болница!!!

13.   Благодаря да попитам колко струва тази операция?

15.   На 12 съм, и кожичката на препуциума се е сраснала с главичката. Това Фимоза ли е и само с операция ли се оправя? Ако се обрежа, няма ли са ми е некомфортно? Свикнал съм необрязан. Иначе знам че не боли, сомо леко щипе и пари след операцията.

16.   Много е некомфортно, когато главичката ти е изложена на природните стихии-или на произвола на съдбата, наричайте го както си искате. Въпросът е, че наистина е много неудобно, когато главичката на пениса ти постоянно се търка директно в слиповете, или в гащите-хем сърби, хем щипе. Много е болезнено и адски боли-пък и, може да се възпали. Аз не, че съм се обрязвал, но съм гледал по телевизията и знам какво е. Не те съветвам да го направиш.

17.   Аз съм на 17 и имам съмнение за фимиоза а ме е срам да споделя с наще и личния лекар защото сме приятелски семейства. А иначе съм в малък град и всички се познаваме а според мен трябва задължително да де обрежа какво да правя

18.   Здравейте аз съм на 13 години. И аз имам пробем с образването казват ми че може да стане нещо не знам какво ще стане а и имам все едно излишна кожа отпред на главичката а от другата страна едно като ципа. Но не е това само проблема главичката ми е много по чувствителна и като я пипна малко боли. Та какво може да стане и да ходя.

19.   Здравейте, на 32г. Съм. Да чукна на дърво не съм имал проблеми до сега с пениса си, но ми е дискомфортно затова, че кожичката ми е доста по голяма. Като цяло с оголена главичка стои но зад нея кожичката не е малка а и ципичката отдолу ме дразни. Въпросът ми е да се подложа ли на тази хирургическа интервенция или не и след като пенисът ми снои с друпната кожа(заголен) след обрязването ще има ли разлика в чувствителността или ще си е както до момента и къде да се подложа на тази процедура, благодаря предварително!

20.   Дългата кожа не би трябвало да е проблем, ципичката, френолума ако е къс може да ти придърпва, трябва да се види от уролог андролог, след обрязване чувствителността намалява, но усещането при оргазъм е същото, не е нужно да се обрязваш, късия френолум се оправя с лека интервенция.
SM

21.   След като в момента съм с гола главичка,след обрязването ще има ли разлика ,за дискомфорт и т.н. или ще си е същото просто зяд главичката вече ще е свободно?
И не знам ако се стигне до хирургическа намеса защото наистина мн ме дразни при (определени движения дори покрива обратно главичката и т.н. )тази лека интервенция каква е.,какво по-точно е тя?От вариантите които съществуват за обрязването кой е най удачният и прочие?

22.   Ох, познат пробелем а съм само на 16... аз си спомням как на 14 или 15 се притеснявах четох из интернет... и за това в край на сметка просто "изпуших" имам предвид че се притеаних толкова много от разни неща, че в край на сметка с много зор споделих майка си. И каква реакция да видя... първо сякаш не ме разбра, та в край на сметка се събух, за да види и ми вика че трябва да се почисти. Та така няма да изпадам в подробности относно как го казах, просто стискаш зъби и казваш ЩЕ ГО ПРЕЖИВЕЕШ. НАЙ- ВАЖНОТО Е ДА ДЕЙСТВАШ НА ВРЕМЕ!
Искам да обясня какво правя аз с този проблем и изводите дано са Ви от полза. Първо да кажа че на всички хора главичката им е чуствителна, ако не е каква е ползата от секса :) Всеки ден се къпиш и лека по лека си чистиш главичката да привикни. И така докато не се разтегне достатъчно и не свикнеш. ТРЯБВА ДА Я НАМОКРИШ. НО АЗ ОТКРИХ НЕЩО ГЕНИАЛНО! Трябва да НАПЪЛНИТЕ ВАНАТА И ДА СИ ОГОЛИТЕ ГЛАВИЧКАТА ТАМ. ПО- МАЛКО БОЛИ, ПО-ЛЕСНО Е И ПО- ЕФИКАСНО!
Уроците са че и до ден днеш излизат същите оплаквания... тоест доста разпростран проблем. Има натурални лекарства чел съм намазване с кисело мляко, а знаете колко е полезно!

23.   До 21, с лазер се изрязва леко около ципичката, не се прави обрязване, пак си го покриваш, манипулацията се прави с упойка. Ходи на уролог, андролог, може при теб да не се налага интервенция, няма нищо страшно. Успех!

SM

24.   Здравейте, Предстои Ми обрязване вследствие на баланопостит някой сблъсквал ли се с такав проблем. Имам една лепкавост на препуциума и зачервяване имам инфекция в еякулата. Излекувах я но дълго време, се мъкнех с тази инфекция до като разберът къв е проблема минах доста доктора та ми казаха да се обрежа, и ще мине при последният доктор който ходих ако някой е имамл такъв проблем да пише. Прочети още на: Форум | Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/18/topics/10163/post

26.   Момчета, уролозите го прсвят това т.нар. обрязване. Често срещан проблем е. Намерете си кадърен уролог и го нсправете при него. Дори може да не е точно обрязване, а просто разрез да може да се разшири отвора и да излиза главичката лесно. Но само уролог ще ви реши проблема.

27.   Въпросът ми е дали може да ми стане по голям пениса докато съм обрязан и съм на 12

28.   До 27, не, дължината си остава същата!