Споделена история от Здраве

Открих лекарство срещу дискова
Пиша темата, само за да помогна някой, ако случайно иска помощ.

Бях писал преди как не мога да се завъртя в леглото от дискова херния и ми беше останало само да се моля на Бог, защото не можех да стана от леглото, камо ли да работя и да издържам семейството си и никой лекар не можеше да ми помогне.

В крайна сметка една невроложка ми предписа комбинация от системи, инжекции и няколко вида таблетки, които най-после подействата и за няколко дни всичко отшумя. Добре, но след инжекциите пак започна да ме боли. Не беше чак толкова зле като преди, че чак да не мога да стана, но достатъчно, че ми причинява ежедневно страдание и трудно изпълнение на служебните задължения.

Започнах курс по физиотерапия, упражнения, после втори курс, Боуен терапия и нищо не проработи.

Перз цялото време един съсед ме врънкаше да пробвам шведска горчивка (не е билка, а извлек от 32 билки, продава се по аптеките). Аз все му казвам да не ме занимава с глупости, това са просто билки. На края вече след като изпробвах всичко, си казах поне да пробвам и това. Започнах да си правя компрес всяка сутрин и всяка вечер на кръста с памук и една лепенка отгоре, колкото да стои. Общо взето денонощно си стоях с компрес, отделно от време на време се мажех допълнително там и пиех по една капачка сутрин и вечер.

Още на третия ден усетих облекчение. След още толкова болките, сковаността и дискомфорта изчезнаха. Остана само лекото изтръпване, което имам около хълбоците. Ще продължавам така още, за да видя дали няма да изчезне и то и ако някой има желание, ще пиша, за да споделя.

Но наистина не повярвах, че подейства. Ще се радвам ако съм бил полезен на някого.

Коментари

1.   Благодаря за споделянето на опит. И аз имам големи проблеми с гърбът. Сега я проверих в нета.
Аа да кажа на мен пък случайно какво ми казаха. Куркума по една чаена лъжичка с една щипка черен пипер се разтваря в малко вода и се пие. Всеки ден се взима и на около двайстия ден ефектът започвал да се появява и не се спирало. Горещо ми го препоръчаха.

2.   1 в шведската горчивка има и куркума.

4.   Пълни глупости!
Лечение НЯМА!!!

5.   4, добре, айде отшумяване на симптомите.

6.   Куркума не е достатъчна, освен ако не е в промишлени количества. Концентриран куркумин е друго нещо, но доскоро беше скъп.

7.   6, скъп е крукумина. Но куркума на прах ако се приема в комбинация с четвърт ч.л. черен пипер и малко мазнина (или с мазна храна), 1-3 г куркума на прах са достатъчни за цял ден. Това в комбинация със загряване увеличава абсорбирането в организма 20 пъти.

1 гр куркума на прах съдържа 30-35 мг куркумин, но с черен пипер се равняват на 600-700. 2,5-3 гр правят 1500-2000 мг куркумин на ден, което е напълно достатъчно за лечение симптомите на дискова херния. 6,80 лв струва 300 гр куркума, което стига за 3-4 месеца. Иначе куркумин на капсули излиза около 10-20 лв на месец, но това ако е в комбинация с чер пипер, освен ако няма в самата добавка пиперин.

Ако се комбинира и с 2 ч.л. джинджифил на прах (10 лв/кг), ефекта се засилва още повече. Може и малко лют червен пипер.

Всичко това се приема орално след хранене, за препоръчване е да е на 3 пъти през деня. Но може и наведнъж.